Najlepsi studenci i doktoranci UAM wyróżnieni
Wiadomość, opublikowana 16-03-2018

W piątek 16 marca 2018 roku w Sali Lubańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,      24 studentów oraz 6 doktorantów otrzymało stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosława Gowina.  198 studentów otrzymało także stypendium rektora I stopnia. Przyznano również Nagrodę dla najlepszego studenta-sportowca w roku akademickim 2016/2017. Otrzymała ją  Marika Zandecka, studentce Wydziału Fizyki UAM. Jest ona reprezentantką uczelni w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Lekkoatletyce. Ponadto jest medalistką Mistrzostw Polski AZS oraz Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

– Serdecznie dziękuję Wam za to, że jesteście i przynosicie sukcesy uczelni – mówił, wręczając  nagrody laureatom  JM Rektor prof. Andrzej Lesicki. Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej  prof. Ryszard Naskręcki dodał także: – Bardzo dobry Uniwersytet musi chlubić się bardzo dobrymi doktorantami takimi jak Wy. Uniwersytet jest tak dobry, jak dobrzy są jego najlepsi  doktoranci i studenci.

fot. Przemysław Stanula