Z inicjatywy czytelników i Poczty Polskiej powstały kartki pocztowe z osiągnięciami profesora Lipońskiego
Wiadomość, opublikowana 22-03-2018

Poczta Polska, z inicjatywy czytelników, wydała właśnie kartki okolicznościowe. Przedstawiają one osiągnięcia oraz okładki publikacji profesora Wojciecha Lipońskiego, który do 2014 roku kierował Zakładem Stosunków Kulturalnych Polsko-Anglosaskich.

– To była inicjatywa moich czytelników z Kielc, i działaczy Polskiego Towarzystwa Filatelistów z oddziału w Lublinie. To właśnie grupa czytelników moich publikacji z Kielc zainicjowała pomysł na kartki okolicznościowe. Cała procedura trwała rok, kiedy to czekaliśmy na pomysły grafika, a także kiedy moi czytelnicy zbierali pieniądze na wydanie kartek. Ostatnim miejscem, które stoi za tą wspaniałą inicjatywą jest Muzeum Zabawek w Kielcach – dodaje profesor.

Informacje na temat kartek można znaleźć na stronie Katalogu Znaczków Polskich.