Rzeczpospolita ubezpieczonych
Wiadomość, opublikowana 05-04-2018

6 kwietnia o godzinie 13:30, w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie się wernisaż wystawy „Rzeczpospolita ubezpieczona”. Kuratorem wystawy jest Magdalena Lewandowska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystawa prezentuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

Wystawę otworzy Paweł Jaroszek – członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który poprowadzi także tego dnia wykład z cyklu „Piątki z Prawem – prawo w praktyce”: „Bankructwo ZUS” w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego.

We wrześniu 2017 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały umowę mającą na celu współpracę w zakresie tematyki ubezpieczeń oraz partnerstwo w działalności dydaktycznej, naukowej oraz badawczej. Wystawa została stworzona przez wydział Prawa i Administracji UAM wraz z ZUS. Będzie można ją oglądać do 23 kwietnia.