Poznańska Nagroda Literacka 2018 – briefing!
Wiadomość, opublikowana 19-04-2018

Wybitna reporterka z książką o jednej z najważniejszych polskich postaci XX wieku – tyle możemy zdradzić w tej chwili na temat laureatki Nagrody im. Adama Mickiewicza. Jej nazwisko zostanie ogłoszone podczas briefingu, który odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 11:00, w Gabinecie Rektora UAM (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1). Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Podczas tego spotkania ogłoszone zostaną także nazwiska trzech nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

Obie nagrody składają się na Poznańską Nagrodę Literacką, którą ustanowili wspólnie w 2014, po śmierci Stanisława Barańczaka, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz prof. Bronisław Marciniak, ówczesny Rektor UAM. Nagroda im Adama Mickiewicza w wysokości 60 tysięcy zł przyznawana jest za całokształt twórczości, natomiast Nagroda im Stanisława Barańczaka (40 tysięcy zł) trafia do twórców, którzy nie ukończyli 35 roku życia.
W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 80 prac.

Uroczysta gala z wręczeniem nagród i ogłoszeniem nazwiska tegorocznego stypendysty odbędzie się 25 maja w Centrum Kultury Zamek.

fot. Łukasz Woźny - obrady Kapituły PNL