Sąsiedzka współpraca na Umultowie
Wiadomość, opublikowana 30-07-2018

Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM podejmie współpracę z nową placówką edukacyjną na Umultowie. Od września w położonym po sąsiedzku nowym Zespole szkolno-przedszkolnym nr 9 rozpocznie naukę koło 400 dzieci, natomiast 150 pojawi się w przedszkolu. Dzieci z klas drugich i trzecich w ramach obowiązkowych lekcji z wychowania fizycznego będą mogły korzystać z basenu uniwersyteckiego znajdującego się na Morasku. Oprócz tego, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu zaoferuje uczniom dodatkowe zajęcia pozalekcyjne m.in. z tańca, czy tenisa ziemnego, które będą prowadzone przez pracowników UAM. Jak podkreśla zastępca dyrektora ds. dydaktyki, Karolina Perz: – Młodzi podążają za osobowościami, dlatego tak ważne, aby od najwcześniejszych lat rozwijać w nich pasję do sportu przez odpowiednio wykształconą kadrę. Celem współpracy jest nie tylko rozwój sportowy dzieci, ale też odkrywanie talentów, które w przyszłości chcielibyśmy mieć na naszej uczelni – dodaje dyrektor Karolina Perz. Współpraca może być obustronna. Umultowska szkoła oferuje dwa boiska i halę sportową na wynajem, dlatego dyrektor Karolina Perz nie wyklucza również możliwości korzystania z zaplecza nowej placówki na Umultowie.