Szkolenie biblioteczne grupy polonijnej w Bibliotece Uniwersyteckiej
Wiadomość, opublikowana 08-08-2018

W dniach 15 – 21 lipca 2018 r., w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM, odbyło się szkolenie bibliotekarskie dla grupy polonijnej. Uczestnicy pochodzili z Białorusi, Czech, Mołdawii, Ukrainy oraz Rosji. Kursanci uczestniczyli w wykładach oraz ćwiczeniach, a także zapoznali się z funkcjonowaniem instytucji, m.in. w Oddziale Digitalizacji, Udostępniania czy Zbiorów Specjalnych.

20 lipca, w Sali Lubrańskiego Collegium Minus, odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów. W tym miejscu uczestnicy szkolenia po raz ostatni spotkali się z wszystkimi prowadzącymi zajęcia i dyrekcją Biblioteki Uniwersyteckiej, dr Małgorzatą Dąbrowicz i Bożeną Świstek-Oborską. Ponadto, w uroczystości udział wzięli: dr Izabela Wyszowska i wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział Wielkopolski oraz dyrektor Biura Oddziału Stowarzyszenia Dariusz Łukaszewski – współorganizator wydarzenia.