Zostaną liderami!
Wiadomość, opublikowana 14-08-2018

14 sierpnia w Poznaniu ruszyła „Poznańska Akademia Liderów”. Uczestniczą w niej osoby, które rozpoczynają studia na jednej z uczelni wyższych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu lub Politechnice Poznańskiej.

W trakcie bezpłatnego wyjazdu szkoleniowego uczestnicy zdobędą umiejętności związane z zarządzaniem i realizacją projektów, pozyskiwaniem środków sponsorskich oraz rozwiną miękkie kompetencje, takie jak;  praca zespołowa, uczelniany savoir-vivre, komunikacja międzykulturowa. Poznają również specyfikę funkcjonowania organizacji studenckich, zwłaszcza Samorządów Studenckich. Wszystko, czego się nauczą w ciągu tego intensywnego kursu, wykorzystają w praktyce, organizując duże wydarzenie akademickie po rozpoczęciu studiów.

Do projektu zgłosiło się kilkadziesiąt osób, spośród których organizator, Fundacja Jeden Uniwersytet, wybrał trzydzieścioro przyszłych liderów. Po oficjalnej inauguracji w Sali Senatu UAM przy ul. Wieniawskiego 1 uczestnicy wyjechali do Domu Pracy Twórczej UAM w Ciążeniu, gdzie do soboty spędzą czas pod okiem trenerów. To już piąta  Akademii Liderów, która pozwala studentom I roku na kontakt ze środowiskiem akademickim jeszcze przed rozpoczęciem studiów.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Rybczyńska