Ciężka praca w dobrym towarzystwie – Ambasadorowie UAM
Wiadomość, opublikowana 21-08-2018

Uczniowie szkół średnich mogą poznać Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jeszcze zanim pójdą na studia. Pomagają w tym studenci – uczestnicy programu Ambasador UAM. Właśnie trwa nabór kolejnych ambasadorów. Program ma na celu głównie promowanie uczelni wśród kandydatów, ale przy okazji rozwija również umiejętności marketingowe jej obecnych wychowanków. Do programu mogą zgłaszać się studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

– Poszukujemy osób z pasją. Ambasador UAM powinien być otwarty, komunikatywny i przede wszystkim chętny do wystąpień publicznych. Projekt przyciąga bardzo różne osobowości i to nam się jak najbardziej podoba! – mówi koordynator programu Łukasz Salamon z Centrum Marketingu UAM. - W zeszłym roku udało się stworzyć świetną, zintegrowaną grupę ludzi, którzy potrafili ze sobą współpracować. Teraz czekamy na kolejne „perełki” – zaznacza koordynator. Do zadań ambasadorów należy promocja uczelni na targach edukacyjnych, a także organizowanie spotkań w szkołach i na terenie uniwersytetu. Zanim jednak ruszą do pracy, muszą pogłębić wiedzę na temat poszczególnych wydziałów i historii UAM-u. Praca ambasadora jest wymagająca i pochłania dużo czasu, ale oprócz dodatkowych umiejętności zdobytych na szkoleniach branżowych i certyfikatu poświadczającego doświadczenie zawodowe, studenci zyskują znajomych na całe życie. Praca w ramach programu Ambasador UAM odbywa się na zasadzie wolontariatu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia na adres wolontariusz@amu.edu.pl
Więcej informacji można znaleźć na stronie

Fot. Julia Rumieniecka, Mikołaj Rogula

1. Ambasadorowie na targach Salon Maturzystów