Burmistrz Słubic zadeklarował pomoc w odbudowie Auli CP
Wiadomość, opublikowana 27-08-2018

Po pożarze w Collegium Polonicum UAM, burmistrz Słubic, Tomasz Ciszewicz, obiecał pomoc w obudowaniu częściowo zniszczonej auli. Przypomnijmy, że 31 lipca, z nieznanych dotąd przyczyn, zapalił się dach nad salą. Spłonęła także część wyposażenia auli: – Uważam, że Collegium Polonicum powinno otrzymać od gminy pomoc w naprawie szkód – powiedział burmistrz podczas spotkania z prorektorem ds. kadry i finansów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Tadeuszem Wallasem. Spotkanie odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia w słubickim magistracie. Forma i wartość pomocy na razie są nieznane.

- Obaj zgodziliśmy się z tym, że Collegium Polonicum UAM jest naukową, kulturalną oraz architektoniczną wizytówką miasta. W auli odbywają się nie tylko konferencje naukowe, ale także liczne wydarzenia organizowane przez miejskie, gminne i powiatowe instytucje oraz podmioty niepubliczne działające w regionie – mówił po spotkaniu prorektor, prof. T. Wallas. - Obecnie trwa badanie stanu technicznego auli i szacowanie wstępnych kosztów remontu. Spodziewamy się, że zakończenie tych czynności nastąpi do końca sierpnia. Następnie zwrócimy się do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania. Pewne jest, że nie wystarczy ono na pokrycie wszystkich nakładów, jakie należy ponieść, aby obiekt ten spełniał dzisiejsze standardy oraz był wyposażony w najnowsze urządzenia – dodaje prof. Wallas.

Prorektor Wallas szacuje, że we wrześniu UAM będzie dysponował informacjami, które pozwolą się zwrócić do Urzędu Miasta Słubice o pomoc finansową.

fot.: slubice24.pl