Nowy kanclerz UAM na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego
Wiadomość, opublikowana 31-08-2018

1 września 2018 r., obowiązki kanclerza UAM przejmuje dr Marcin Wysocki, dotychczas pełniący funkcję zastępcy kanclerza ds. ekonomicznych. Nowy kanclerz zapowiada kontynuację programu modernizacji infrastruktury Uczelni. Jednym z zadań w pierwszym okresie będzie dostosowanie administracji UAM do wyzwań związanych z przyjętą strategią rozwoju Uniwersytetu i zmian wynikających z nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

– Sposób działania kluczowych polskich uniwersytetów (mam na myśli Uniwersytet Warszawski czy Jagielloński), zaostrzająca się rywalizacja o najlepszych pracowników (nawet między uczelniami wyższymi), konkurencja w dziedzinie grantów, a także nieustannie zmieniające się przepisy prawa (nie tylko z zakresu szkolnictwa wyższego) wymagają od nas zmian w podejściu do administrowania – mówi kanclerz Wysocki. – W administracji Uniwersytetu pracuje wiele osób sprawdzonych, o wysokich kwalifikacjach i z dużym doświadczeniem. Chciałbym, aby wspierali mnie przy wprowadzaniu koniecznych reform – dodaje.

Nowy kanclerz Marcin Wysocki jest doktorem nauk ekonomicznych, z UAM związany jest od 2013 roku. Ma 41 lat, żonę i trójkę dzieci.

Kanclerz Marcin Wysocki obejmuje funkcję po zakończeniu pełnienia obowiązków przez kanclerza Stanisława Wachowiaka, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 30 lat i przechodzi na emeryturę.

Wywiad z kanclerzem dr Marcinem Wysockim do przeczytania w najnowszym numerze Życia Uniwersyteckiego: http://uniwersyteckie.pl/rozmowy/zmiana-rozmowa-z-kanclerzem-dr-marcinem-wysockim