Kolejny rok Uniwersytetu Otwartego UAM
Wiadomość, opublikowana 07-09-2018

Uniwersytet Otwarty UAM znalazł już swoje miejsce w życiu uczelni. Od października 2016 roku, kiedy rozpoczęły się pierwsze zajęcia, do dzisiaj, uruchomionych zostało 118 kursów dla blisko trzech tysięcy słuchaczy. UO rozpoczyna więc trzeci rok działalności.

W pierwszym, jesiennym trymestrze UO proponuje rekordową liczbę 96 kursów - te najpopularniejsze z poprzedniego roku oraz blisko 50 zupełnie nowych. 7 września startuje rejestracja. Na stronie UO znajduje się pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, warsztatów i ćwiczeń oraz laboratoriów. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w połowie października. Uroczysta inauguracja roku akademickiego UO odbędzie się 11 października o godz. 18.00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM, przy ul. Wieniawskiego 1.

UO oferuje kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, a więc wykładów i ćwiczeń oraz laboratoriów, które trwają przez cały semestr (od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy. Oferta kierowana jest do wszystkich zainteresowanych już od 16 roku życia, a więc również uczniów szkół średnich, aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia i oceną.

Ceny kursów rozpoczynają się od 160 zł.

Szczegóły oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl oraz na https://www.facebook.com/UAMUniwersytetOtwarty/