Multikonferencja informatyczna FedCSIS na UAM
Wiadomość, opublikowana 10-09-2018

10 września, w Auli prof. Ziembińskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM, o godz. 11:00, zostanie zainagurowane międzynarodowe forum: „Federated Conference on Computer Science and Information Systems”. Forum zachęca naukowców z całego świata do przekazywania wyników swoich badań i uczestnictwa w dyskusjach poświęconych ich zainteresowaniom naukowym i zawodowym w zakresie informatyki i systemów informatycznych.

- W konferencji biorą udział naukowcy z różnych ośrodków, z zagranicy i z Polski – w tej kolejności, ponieważ uczestników z zagranicy jest więcej niż połowa. To, co nas wszystkich łączy, to informatyka. I to zarówno ta teoretyczna, jak i ta stosowana – mówi prof. Krzysztof Jassem z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FedCSIS - Konferencja podzielona jest na kilkanaście warsztatów specjalistycznych. Na każdy z nich należało się zakwalifikować poprzez napisanie odpowiedniego artykułu. Najlepsze artykuły zostały przyjęte, a ich autorzy wygłaszają referaty na swoich sesjach. Oprócz tego, w programie przewidziano dwie spotkania plenarne. Na każdym z nich dwóch specjalnie zaproszonych gości, zwanych kluczowymi wykładowcami, czyli po angielsku keynotes lectures, wygłosi wykłady o treści ogólnej, które zainteresują całą społeczność informatyczną – dodaje prof. Jassem.

Podczas Forum odbędzie się kilka niezależnych konferencji, poniżej ich tematy:
- 13th International Symposium Advances in Artificial Intelligence and Applications,
- Computer Science & Systems,
- Information Technology for Management, Business & Society,
- International Conference on Innovative Network Systems and Application,
- Software Systems Development & Applications,
- 5th Doctoral Symposium on Recent Advances in Information Technology.
FedCSIS odbywa się po raz 10. Językiem konferencji jest język angielski. Forum kilka razy organizowane było w Polsce, w zeszłym roku multikonferencja miała miejsce w Pradze, za rok odbędzie się w Lipsku. W tegorocznym forum udział weźmie blisko 250 naukowców z Polski i świata.
Więcej informacji na temat wydarzenia: https://fedcsis.org/

fot. Przemysław Stanula