Prestiżowa nagroda dla studentów z UAM
Wiadomość, opublikowana 11-09-2018

Outstanding European Student Chapter Award to wyróżnienie, które otrzymali członkowie Koła Naukowego działającego przy Instytucie Geologii UAM. Młodzi ludzie zajmujący się tematyką geologii naftowej zostali nagrodzeni prestiżowym certyfikatem.

Koło Naukowe AMU Poznań Student Chapter, funkcjonujące przy Amerykańskim Stowarzyszeniu Geologów Naftowych (AAPG), uzyskało pierwsze miejsce w Europie za działalność w roku akademickim 2016/2017. Studenci zrzeszeni w Kole muszą przygotowywać coroczne raporty, w których przedstawiają swoje osiągnięcia oraz programy, jakie udało się zrealizować w danym roku akademickim. Wśród nich są m.in. wykłady w szkołach czy wyjazdy zagraniczne. Sprawozdania oceniane są przez zarząd Stowarzyszenia, który przyznaje nagrody na dalsze badania naukowe. Grupa z UAM to jedno z ponad 300 kół tego typu na świecie.

Nagroda pozwoli na rozwój działalności studentów, którzy przygotowują się właśnie do wyjazdu do Bułgarii, gdzie mają pracować w ramach szkoły sedymentologicznej zajmującej się osadami.

Więcej na stronie: www.zycieuniwersyteckie.pl