Ostatni moment dla niezdecydowanych
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018

To już ostatnie dni dodatkowej rekrutacji w UAM, ale jeszcze zostały wolne miejsca na niektórych  kierunkach.

Wybierać można m.in. spośród: filologii angielskiej z pedagogiką na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu czy filologii ukraińskiej lub indologii na Wydziale Neofilologii. Wolne miejsca znajdą się również na różnych specjalnościach na studiach pedagogicznych.

Spośród kierunków zaocznych warto wymienić reżyserię dźwięku, która, jako studia stacjonarne, jest jednym z najpopularniejszych kierunków na UAM (ponad 6 osób na miejsce).

Studiować można również w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, których uczestnicy biorą udział w zajęciach prowadzonych na kilku wydziałach. Miejsca czekają na biotechnologów (na studiach drugiego stopnia, także w języku angielskim!), astronomów oraz historyków. Tegoroczna nowość, kierunek chemia aplikacyjna, też jest jeszcze dostępny dla  5 kandydatów, którzy po jego ukończeniu zdobędą stopień inżyniera.

- Oferta UAM jest nie tylko różnorodna, lecz także przygotowywana m.in. we współpracy z otoczeniem biznesowym i wychodząca naprzeciw wymaganiom stawianym absolwentom – mówi dr Marek Sobczak, kierownik Działu Nauczania UAM.

Warto również zaznaczyć, że tegoroczni studenci rozpoczną swoją przygodę z Uniwersytetem w jubileuszowym roku 100-lecia uczelni. Podobnie jak poprzednio, także i tym razem rejestracja odbywa się przez Portal Kandydata na stronie www.amu.edu.pl, gdzie można się zapoznać m.in. z dokładnymi terminami zakończenia naboru.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz