Język i ewolucja: zagadnienia i perspektywy – 48. Poznań Liguistic Meeting
Wiadomość, opublikowana 13-09-2018

Językoznawcy z całego świata zjechali do Poznania na doroczną konferencję 48. Poznań Linguistic Meeting organizowaną przez Wydział Anglistyki. Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek na WNPiD UAM. Jak mówiła dziekan Wydziału Anglistyki, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, podczas otwarcia konferencji, jej motywem przewodnim jest ewolucja języka i jej perspektywy: – Ewolucja języka zawiera w sobie praktycznie wszystkie dziedziny lingwistyki – dodała dziekan prof. Dziubalska-Kołaczyk.

Główny wykład wygłosił W. Tecumseh Fitch z Uniwersytetu Wiedeńskiego. Pozostałe sesje plenarne poprowadzą Daniel Everett (Bentley University), Ljiljana Progovac (Wayne State University) oraz Geoff Schwartz (Adam Mickiewicz University in Poznań).

Poznańskie spotkania to kontynuacja polsko-anielskich konferencji, których początek sięga 1970 roku, a które zapoczątkowane zostały przez byłego Rektora UAM, prof. Jacka Fisiaka. Konferencja potrwa do 15 września.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: http://wa.amu.edu.pl/plm/2018/PLM2018_Programme

Konferencję obieli swoim patronatem Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

fot. Przemysław Stanula