Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 40 30 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

UAM w Finale Imagine CUP 2017
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

Dwie drużyny z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jedna z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zakwalifikowały się do światowych finałów Imagine Cup 2017. Jest to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft.

Więcej...
Olimpijskie przysiady
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

2201 – minimum tylu uczestników potrzeba, aby podczas Dnia Sportu UAM pobić rekord Guinessa w liczbie osób robiących równocześnie przysiady. Największy sportowy cykl wydarzeń studenckich na uczelni odbędzie się 10 maja na terenie kompleksu sportowego UAM przy ul. Zagajnikowej 9 i Strażewicza 21.

Więcej...
Umajony Botanik
Wiadomość, opublikowana 28-04-2017

Występy artystyczne, wystawy i gry – to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie zaplanowali dla swoich gości pracownicy Ogrodu Botanicznego UAM. Już po raz kolejny uniwersytecki „Botanik” zachęca, aby to właśnie na jego terenie mieszkańcy Poznania i okolic spędzili majowy weekend, uczestnicząc w „Majówce w Botaniku”, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja.

Więcej...
Zobacz 25 lat na zdjęciach
Wiadomość, opublikowana 27-04-2017

Collegium Polonicum w Słubicach, wspólna placówka naukowo-badawcza dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n. Odrą, ma już 25-lat. Z tej okazji przygotowano wystawę, którą od 5 maja będzie można oglądać w holu na parterze Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1).

Więcej...
Międzynarodowy koncern daje szanse rozwoju przyszłym informatykom UAM
Wiadomość, opublikowana 29-04-2017

Prof. Marek Nawrocki, Prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i Paweł Pyszlak, Head of Roche Global IT Solutions podpisali w środę, 26 kwietnia umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Roche.

Więcej...
Cały Tydzień Bibliotek
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

W ramach Wielkiej Majówki 2017 czyli Dekady Jubileuszowej UAM, 12 maja swoje podwoje otwiera Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu.

Więcej...
Kontynuatorzy pracy organicznej
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Biuro Prasowe informuje o konkursie pod hasłem „Młodzi Organicznicy XXI wieku” skierowanym do studentów uczelni publicznych miasta Poznania.

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski – to legendy pracy organicznej i pracy u podstaw. Pomagali innym za życia, teraz są dla wszystkich wzorem postępowania. Jednakże naśladować ich na co dzień potrafią nieliczni, dlatego warto ich wspomóc i podziękować za ich pracę! Szukamy studentów, którzy oprócz nauki na uczelni wyższej, są wrażliwi na los innych i działają w sferze społecznej. Być może to właśnie Ty lub ktoś z Twojego otoczenia zasługuje na wyróżnienie w konkursie „Młodzi Organicznicy XXI wieku”?

Więcej...
Prof. Tadeusz Sławek laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza
Wiadomość, opublikowana 25-04-2017

JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski ogłosili w poniedziałek, 24.04, nazwiska laureata i nominowanych Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nagrodę im. Adama Mickiewicza, przyznawaną za całokształt twórczości, otrzyma prof. Tadeusz Sławek, związany z Uniwersytetem Śląskim. Wśród nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka, dedykowanej twórcom poniżej 35 roku życia, są: Anna Cieplak, Jacek Hajduk oraz Małgorzata Lebda. Która z tych osób zwycięży, dowiemy się podczas uroczystej gali, 19 maja, o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...
Maj z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

Znamy już program tegorocznej Wielkiej Majówki UAM 2017. O harmonogramie uniwersyteckiego święta mówili w piątek 21.04, na konferencji prasowej przedstawiciele Władz Rektorskich oraz organizatorzy poszczególnych wydarzeń. W planach na nadchodzący miesiąc są m.in. majówka w Ogrodzie Botanicznym UAM, studenckie Wielkie Grillowanie czy bicie rekordu Guinnessa w przysiadach podczas Dnia Sportu.

Więcej...
VI Kongres Kół Naukowych UAM
Wiadomość, opublikowana 01-03-2017

Prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Stanisław Trociuk, zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich będą gośćmi panelu, który zainauguruje VI Kongres Kół Naukowych UAM w Poznaniu. Ogólnopolska konferencja pod hasłem „Społeczeństwo obywatelskie”, odbędzie się w dniach 16 - 17 maja 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Więcej...
Nowa rzecznik prasowa
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Małgorzata Rybczyńska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu, Radia Merkury. Była szefem działu informacji oraz sekretarzem programu. Cały czas pracowała także jako reporterka. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WNPiD. Swoim doświadczeniem w pracy z mediami dzieliła się podczas szkoleń m.in. z samorządowcami, pedagogami oraz organizacjami samorządowymi.

Więcej...