Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 44 97 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

Siatkarze AZS UAM Poznań znów powalczą o zwycięstwo
Wiadomość, opublikowana 28-02-2017

Tym razem nasi akademicy zmierzą się z KS Bielawianka Bester Bielawa. Mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn - faza play off - odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 marca, o godz. 19:30.

Więcej...
Doktorantka UAM najlepszym studentem zagranicznym
Wiadomość, opublikowana 28-02-2017

Sabina Brazevic z Litwy, doktorantka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, laureatką konkursu "Interstudent 2017" dla najlepszych zagranicznych studentów uczących się w Polsce.

Więcej...
Skandal, ale i nadzieja na przyszłość
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Oscarowa Noc była wydarzeniem, z powodu którego wielu amatorów kina nie miało dziś czasu na sen. Wśród osób żywo zainteresowanych werdyktem Akademii są także naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy zawodowo zajmują się tematem filmu.

Więcej...
Dziś obraduje Senat Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

W programie m.in. sprawozdanie Rady ds. Jakości Kształcenia UAM i wyniki VII ankiety ogólnouczelnianego badania studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich. Wg studentów mocne strony UAM to: kompetentni nauczyciele akademiccy, wspierani przez dziekanów oraz pracowników dziekanatów, a także dobre warunki studiowania. Z badań wynika także, że studenci oczekują poszerzenia oferty zajęć o charakterze praktycznym i większego dopasowania jej do rynku pracy.

Więcej...
Nauka w Polsce może być lepiej widoczna na świecie
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Pewne problemy pozostają takie same, obojętnie czy chodzi o nauki humanistyczne, czy też techniczne lub medyczne – wynika z dyskusji podczas seminariów na poznańskiej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. Popołudniu wnioski z dyskusji przedstawili ich moderatorzy: Prorektor UAM, prof. Beata Mikołajczyk i Prezes poznańskiego oddziału PAN prof. Roman Słowiński.

Więcej...
Studenci UAM górą!
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Drużyna UAM w składzie: Karolina Lembicz, Michał Wawrzyńczak, Jędrzej Markiewicz, Sebastian Kubera zwyciężyła w pojedynku na słowa z drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego. Działo się to podczas debaty oksfordzkiej wokół tezy: „Dla podniesienia jakości polskiej nauki, należy wprowadzić obowiązek prowadzenia badań naukowych w programach wszystkich stacjonarnych studiów licencjackich i inżynierskich”.

Więcej...
Polskie wyspy doskonałości
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

W auli UAM trwa konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki pod hasłem "Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych". Jak dotąd debaty panelowe oraz seminaria tematyczne pozwoliły na starcie poglądów w wielu nurtujących środowiska naukowe i akademickie kwestiach, takich jak: zarządzanie dużą infrastrukturą badawczą, otwarty dostęp do wyników badań naukowych oraz ocena aktywności naukowej pracowników.

Więcej...
Drugi dzień konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Trwa drugi dzień konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. Zdjęcia poniżej.

Więcej...
Zdjęcia z pierwszego dnia konferencji "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Zapraszamy do wykorzystywania zdjęć z pierwszego dnia Konferencji Programowej "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych". Zdjęcia w większej rozdzielczości znajdują się pod linkiem: https://www.dropbox.com/sh/e406wtuh8cq0mqo/AABI0XnpFOlEj4h88yn6FFh-a?dl=0

Więcej...
„Z pewnością odkryty układ będzie nadal obserwowany” – przewiduje Dyrektor Instytutu Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Agnieszka Kryszczyńska.
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Wiadomość o odkryciu siedmiu podobnych do Ziemi planet zelektryzowała świat naukowy. Informację opublikowano w numerze „Nature” z dnia 23.02.2017 (http://www.nature.com/nature/journal/v542/n7642/full/nature21360.html). Zachęcamy do zapoznania się z komentarzem prof. Agnieszki Kryszczyńskiej z UAM, Dyrektora Instytutu Obserwatorium Astronomiczne.

Więcej...
Minister Jarosław Gowin zwraca się do naukowców.
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

-Badania naukowe, zarówno podstawowe, jak i te stosowane, są źródłem bogactwa. W Poznaniu pewnie nie trzeba mówić, że bogactwo jest czymś dobrym, potwierdzam to, jako Krakus – mówił Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji poznańskiej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, pod hasłem „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”.

Więcej...
Briefing Ministra Jarosława Gowina
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

„Jest mi miło, że w murach Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będziemy rozmawiać o problemie, który dla mnie osobiście jest problemem numer jeden w historii ministerstwa ” – tak zainaugurował w Poznaniu konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki „Doskonałość naukowa- jak równać do najlepszych”, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Więcej...
W Auli UAM rozmawiają o doskonałości
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Wystąpieniem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzeja Lesickiego rozpoczęła się dziś w Auli UAM konferencja programowa poprzedzająca Narodowy Kongres Nauki, współorganizowana przez MNiSW, UAM oraz PAN. Jej uczestnicy będą obradować w naszym mieście dziś i jutro, a tematem przez nich podejmowanym jest: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”.

Więcej...
Porozmawiają o wsparciu studentów z niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 15-02-2017

„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” – to hasło ogólnopolskiej konferencji organizowanej od 3-5 marca na Wydziale Historycznym przez Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami i Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”.

Więcej...
Nowa rzecznik prasowa
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Małgorzata Rybczyńska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu, Radia Merkury. Była szefem działu informacji oraz sekretarzem programu. Cały czas pracowała także jako reporterka. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WNPiD. Swoim doświadczeniem w pracy z mediami dzieliła się podczas szkoleń m.in. z samorządowcami, pedagogami oraz organizacjami samorządowymi.

Więcej...