Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 40 30 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

Odnowienie doktoratu prof. Andrzeja Korzeniowskiego
Wiadomość, opublikowana 22-06-2017

23 czerwca 2017 r., o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM, odbędzie się uroczystość odnowienia doktoratu profesora Andrzeja Korzeniowskiego. Przed 50 laty, profesor uzyskał stopień doktora nauk chemicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Spotkanie grupy roboczej Projektu AquaNES
Wiadomość, opublikowana 22-06-2017

W dniach 22-23 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się spotkanie grupy roboczej Projektu AquaNES, który jest realizowany w ramach programu UE Horyzont 2020 (Demonstrating synergies in combined natural and engineered processes for water treatment systems; Prezentacja synergii naturalnych i inżynieryjnych metod w systemach uzdatniania wody).

Więcej...
NanoArt im. profesora Tadeusza Malińskiego – wystawa w Paryżu
Wiadomość, opublikowana 21-06-2017

Profesor Tadeusz Maliński jest światowej sławy ekspertem z zakresu medycy, farmakologii i chemii – pionierem w dziedzinie nanomedycy. Prof. Maliński dwukrotnie był nominowany do nagrody Nobla w dziedzinie chemii i medycyny.

Więcej...
Mistrzowie łaciny
Wiadomość, opublikowana 20-06-2017

10-ciu laureatów konkursu języka łacińskiego odebrało we wtorek nagrody z rąk Prorektor UAM prof. Beaty Mikołajczyk.

Więcej...
Wizyta naukowców z Dakaru
Wiadomość, opublikowana 19-06-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza odwiedziła grupa naukowców z Université Cheikh-Anta-Diop de Dakar – UCAD w Senegalu.

Więcej...
Czek dla najlepszych studentów filologii wietnamskiej
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

Ambasadorem nadzwyczajny i pełnomocny Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung był gościem Prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej UAM  prof. Ryszarda Naskręckiego. Ambasadorowi towarzyszyła Małżonka oraz I sekretarz Ambasady Trinh Quan.

Więcej...
Historycy współpracują
Wiadomość, opublikowana 14-06-2017

Realizacja wspólnych projektów, wymiana doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami oraz pozyskiwanie partnerów do odbywania praktyk i staży dla studentów – to główne założenia umów podpisywanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z partnerami zewnętrznymi. W wielu przypadkach współpraca trwa od dawna, umowy przedłużają jej ważność. 14 czerwca, Prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prof. Marek Nawrocki, podpisał umowy z czternastoma takimi zewnętrznymi instytucjami, które współpracować będą bezpośrednio z  Instytutem Historii Wydziału Historycznego UAM.

Więcej...
Ranking Uczelni Akademickich "Perspektywy 2017"
Wiadomość, opublikowana 12-06-2017

W najnowszym rankingu uczelni akademickich przygotowywanym przez Perspektywy, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nadal jest trzecim Uniwersytetem w Polsce, po Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim.  Ze wszystkich polskich uczelni UAM wyprzedza jeszcze Politechnika Warszawska.

Więcej...
Zasłużony dla Miasta Kalisza
Wiadomość, opublikowana 13-06-2017

Kanclerz UAM Stanisław Wachowiak wyróżniony honorową odznaką Zasłużony dla Miasta Kalisza. Wręczenie nagród i odznaczeń odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Kalisza. Kanclerz UAM Stanisław Wachowiak podziękował w imieniu wszystkich wyróżnionych. Wieczór uświetnił występ Chóru Kameralnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM.

Więcej...
Centrum Dokumentacji Europejskiej na WNPiD
Wiadomość, opublikowana 14-06-2017

13 czerwca, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zainaugurowało działalność Centrum Dokumentacji Europejskiej. Każdy, kto poszukuje konkretnych aktów prawnych lub informacji na temat UE, może się zwrócić do Centrum o pomoc.

Więcej...
UAM poszukuje aktorów!
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

Wiele osób marzy o karierze aktorskiej na co dzień, jednak nie wie, jak rozpocząć swoją przygodę z filmem. Uniwersytet im. Adama Mickiewcza w Poznaniu oferuje studentom I i II roku studiów I stopnia niepowtarzalną okazję zagrania w filmie promocyjnym Uczelni. Do udziału w castingu zaproszeni są studenci zarówno pochodzący z Poznania, jak dojeżdżający czy też przebywający na UAM w ramach programu wymiany studenckiej! Zdjęcia zaplanowane są w terminie czerwiec-październik, w Poznaniu.

Więcej...
Rekrutacja – czas start!
Wiadomość, opublikowana 02-06-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął rekrutację studentów na rok akademicki 2017/18. 1 czerwca, dokładnie o północy, uruchomiony został system internetowy umożliwiający zapisy. To znacząca data, bo od Dnia Dziecka, tegoroczni abiturienci mają możliwość podjęcia jednej z najważniejszych, „dorosłych” decyzji, które w znaczący sposób wpłyną na ich życie. Jak dobrze wybrać spośród ponad 200 kierunków i specjalności, na które można aplikować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu?

Więcej...
Grant na ultranowoczesny teleskop dla Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM
Wiadomość, opublikowana 24-05-2017

Instytut Obserwatorium Astronomiczne Wydziału Fizyki UAM otrzymał grant na aparaturę w wysokości 2 850 000 zł na budowę "Systemu optycznych robotycznych sensorów satelitarnych". W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie ultranowoczesny teleskop zdolny do wykrywania i śledzenia tysięcy obiektów znajdujących się na orbicie wokółziemskiej. Badania te mają na celu wykrycie i skatalogowanie wszystkich obiektów znajdujących się na orbicie wokół Ziemi.

Więcej...