Premiera nowego filmu promocyjnego UAM
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

Ponad dwa miesiące zdjęć, kilkudziesięciu statystów i kultowe sceny znane ze srebrnego ekranu - nowy film promocyjny UAM jest już dostępny online. Zapraszamy do oglądania!

Za reżyserię, produkcję i montaż filmu odpowiada Butik Kreatywny „Guzikowcy”, czyli duet Radosław Wysocki i Piotr Maciejewski. Zdjęcia trwały od czerwca do sierpnia 2017 roku. Kręcono je w budynkach UAM, na poznańskim lotnisku Ławica, a nawet w Wenecji. Główne role zagrali studenci Uniwersytetu, w tym przebywająca na Erasmusie studentka z Turcji. W filmie wzięli udział także aktorzy poznańskich teatrów: Paweł Binkowski i Piotr Kaźmierczak. Swoją pomocą służyło też kilkudziesięciu statystów, również studentów UAM.

Film pokazuje Uniwersytet jako miejsce realizowania pasji i początek przygody życia. W scenariuszu wykorzystano sceny ze znanych przebojów kinowych, których odgadnięcie może być ciekawą zabawą!

Film kierowany jest do kandydatów chcących podjąć studia na UAM. Przedpremierowo obejrzała go publiczność zgromadzona podczas Ogólnokrajowej i Wielkopolskiej Gali PERSPEKTYW 2018, a od dzisiaj można go obejrzeć także na kanale YT i w mediach społecznościowych.

Wersja z audiodeskrypcją

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna