XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na UAM
Wydarzenie, trwa od 22-04-2018 do 26-04-2018

W dniach 22-26 kwietnia 2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz inni organizatorzy zaprezentują szerokiemu gronu odbiorców najnowsze odkrycia i ciekawostki naukowe. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programem i do uczestnictwa w XXI edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to pięciodniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju. Laboratoria, warsztaty, pokazy, doświadczenia i prelekcje z wielu dziedzin – to wszystko składa się na program Festiwalu.

W tym roku wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowały największą ilość propozycji spośród wszystkich organizatorów. Na UAM można będzie wziąć udział m.in. w takich wydarzeniach jak:

  • Zapięci w kaftan, przywiązani do łóżka – co mówi prawo o przymusowym leczeniu?;
  • Czy wampiry naprawdę pochodzą z Transylwanii? Kilka słów o Wrykolakasie, greckim wampirze;
  • Synoptyk a Pogodynka – poznajmy ich pracę;
  • Jak skutecznie dogadać się z Turkiem?;
  • Szkicowanie Botaniki;
  • Granice dialogu – naiwność i konsensus;
  • Gryzienie czekolady i inne gry kombinatoryczne.

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy (przez Internet), inne są dostępne bez rejestracji. Program i szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne są na stronie: http://festiwal.amu.edu.pl/wydarzenia/

Zapisy na: http://festiwal.amu.edu.pl

Facebook: https://www.facebook.com/PFNiS

Organizatorzy: Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Laboratorium Wyobraźni PPNT i poznański oddział Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem i do uczestnictwa w PFNiS 2018!

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.