Rekrutacja 2013/2014
Wiadomość, opublikowana 16-08-2013
Ruszyła rekrutacja 2013/2014!

Kandydaci na studentów Uniwersytetu od 1 czerwca mogą się rejestrować w systemie Internetowej Rekrutacji. Dotyczy to zarówno chętnych na studia stacjonarne jednolite magisterskie i pierwszego stopnia, jak i tych, którzy pragną być przyjęci na kierunki niestacjonarne, gdzie rekrutacja nie odbywa się jedynie na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.

Rekrutacja na studia stacjonarne przebiega w dwóch trybach:

Do 2 lipca w systemie IR muszą zarejestrować się kandydaci podlegający rejestracji w trybie I. Są to osoby, które zdawały tzw. nową maturę lub nową maturę 2002, a także absolwenci szkół należących do Organizacji Mat ur Międzynarodowych (IB) i posiadacze świadectwa dojrzałości uzyskanego za granicą. Termin, w którym kandydaci przypisują wniesioną opłatę rekrutacyjną do wybranego kierunku i specjalności studiów mija 7 lipca.

Tryb II dotyczy osób, które zdawały tzw. starą maturę. W ich przypadku rejestracja trwa do 18 czerwca. Kandydaci, dla których w zasadach rekrutacji przewidziano egzaminy wstępne, podejdą do nich w terminach od 28 czerwca do 2 lipca.

W samo południe 8 lipca komisje rekrutacyjne rozpoczną pobieranie z systemu list rankingowych, a wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone w poniedziałek 12 lipca. Od następnego dnia do poniedziałku 19 lipca przyszli studenci będą mogli dostarczyć niezbędne dokumenty, a kandydaci z list rezerwowych oświadczenia o dalszej chęci studiowania. Kolejne tury przyjmowania dokumentów będą określone przez poszczególne komisje rekrutacyjne.

Na wyniki postępowania kwalifikacyjnego będą musieli zaczekać kandydaci, których obowiązują dodatkowe egzaminy sprawdzające uzdolnienia kierunkowe i umiejętności praktyczne. Dotyczy to m.in. specjalności reżyseria dźwięku na kierunku akustyka czy specjalności kapłańskiej na teologii.

Zakończenie rejestracji na studia niestacjonarne oraz ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego, a także rozpoczęcie i zakończenie przyjmowania dokumentów odbędzie się w terminach określonych przez poszczególne komisje rekrutacyjne.

Dodatkowe informacje znajdują się na Portalu Kandydata: http://rejestracja.amu.edu.pl

UAM - Pasja dobrze wykształcona

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Marta Gruszczyńska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.