Laureatem prestiżowego konkursu EMBO Installation Grants został naukowiec z Wydziału Biologii UAM - dr hab. Piotr Ziółkowski
Wiadomość, opublikowana 13-01-2017

Dr hab. Piotr Ziółkowski został laureatem tegorocznej edycji konkursu EMBO (Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej) na utworzenie nowego laboratorium jako jeden z dwóch polskich naukowców.

Celem EMBO Installation Grants jest zachęcenie niektórych spośród najlepszych naukowców do dzielenia swojej ekspertyzy naukowej w Europie poprzez utworzenie niezależnych grup badawczych. Laureaci, poza wsparciem finansowym umożliwiającym rozwinięcie laboratorium, stają się częścią społeczności EMBO uzyskując m.in. pomoc techniczną oraz dostęp do licznych aktywności EMBO, takich jak konferencje naukowe, międzynarodowa wymiana naukowców, dodatkowe źródła finansowania badań etc. Projekt będzie realizowany w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii UAM przez okres 3 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Książkiewicz