Data publikacji w serwisie:

Podcasty UAM

Podcast to obecnie jedna z popularniejszych form tworzenia, ale też odbierania treści. Tworzenie treści jako serii odcinków publikowanych w internecie daje nieskończone pole możliwości. Pracownicy, naukowcy i badacze UAM korzystają z tej możliwości. Dzięki temu docierają do społeczności akademickiej, ale także do znacznie szerszego grona odbiorców. Poznajcie podcasty na UAM!

Naukowa Dzielnica

Ten podcast polecaliśmy już kilka razy. W każdym miesiącu powstają dwa, a nawet trzy jego odcinki. Znajdziecie w nich aktualne komentarze i rozmowy z naukowcami, wykłady oraz debaty uniwersyteckie. Szczególne miejsce na playliście mają odcinki nazywane Uniwersyteckim Serwisem Informacyjnym, w których usłyszycie o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach na UAM.

Słuchaj na: Spotify | Apple Podcast | Google Podcasty

Fizykiem jestem

Od lutego 2023 Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi podcast edukacyjny. W każdym miesiącu pojawia się jeden odcinek. Część z nich to rozmowy z absolwentami Wydziału Fizyki, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach zdobytych na studiach, ale także możliwościach, które te studia im dały. Wysłuchać można również wywiadów z naukowcami, którzy prowadzą projekty naukowe i badania, np. wywiad z prof. UAM dr. hab. Jędrzejem Kocińskim, współautorem projektu StethoMe – inteligentny stetoskop.

Słuchaj na Spotify

Zapraszamy także do odwiedzenia kanału Wydziału Fizyki UAM na YouTube, gdzie obejrzeć można m.in. wspomniane wywiady w formie audio-wideo: Wydział Fizyki na YouTube

Podcast Maturalny

To cykl wykładów z zakresu najnowszej historii politycznej i wiedzy o społeczeństwie. Choć powstał z myślą o maturzystach, to z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym polityką i sprawami publicznymi.

Podcast powstaje przy współpracy ze studentami i studentkami kierunku produkcja audiowizualna: Oliwią Szeląg (współkoordynatorka projektu), Jakubem Biegniewskim (autor dżingla) oraz Moniką Lisiak (lektorka dżingla).

Słuchaj na Spotify

Tu dzieje się nauka

Podcast promuje koła i sekcje naukowe UAM, których działa już ponad 200. Nagrania to rozmowy prowadzone przez dr. Michała Larka – pisarza, podcastera, specjalistę od storytellingu, absolwenta UAM. Daj się zainspirować i posłuchaj, jak studenci i studentki zaczynają swoją przygodę z nauką.

Partnerem technicznym nagrań jest Wydział Filozoficzny UAM.

Słuchaj na: Spotify | YouTube