IV Piknik z Wyobraźnią
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Tworzenie własnego robota, sprawdzanie ile złota znajduje się w złotym pierścionku, nauka, zabawa, eksperymenty, to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników IV Pikniku z Wyobraźnią – największego w Poznaniu naukowego pikniku na świeżym powietrzu. Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na Piknik pracowników i studentów UAM z rodzinami już 2 września od 11:00 do 16:00 do swojej siedziby przy ul. Rubież 46.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział we wszystkich atrakcjach bezpłatny!

Podczas IV Pikniku z Wyobraźnią czeka na uczestników całe mnóstwo atrakcji na kilkunastu stoiskach:

• warsztaty Laboratorium Wyobraźni,
  • eksperymenty i pokazy chemiczne,
  • zajęcia plastyczne,
  • konkurencje sportowe wraz z samoobroną oraz nauką szermierki,
  • zabawa z robotami,
  • pokazy taekwondo,
  • gra terenowa,
  • przestrzeń z grami komputerowymi,
  • atrakcje przygotowane przez lokatorów PPNT, firmy: IC Solutions, IDIADA, CAD Projekt, ASCS Consulting
  •  ... i wiele, wiele innych!

To najlepsza okazja, aby poznać nie tylko zakamarki PPNT, ale też naukowe ciekawostki i zajęcia Laboratorium Wyobraźni, które tego dnia wyjdzie do gości i zaprosi do zabawy z chemią, biologią i fizyką na świeżym powietrzu.

Organizatorzy zachęcają do przybycia na Piknik rowerami, dla których powstanie specjalna strefa, lub komunikacją miejską. Tego dnia parkingi w PPNT będą zamknięte ze względów bezpieczeństwa.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska