Dzień Darwina na UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-02-2018

12 lutego obchodzony jest Dzień Darwina. W tym dniu świętujemy rocznicę urodzin Karola Darwina. Święto zakorzeniło się już w wielu krajach i ma na celu popularyzację nauk ścisłych oraz teorii ewolucji.

Organizatorzy Dnia Darwina na całym świecie starają się popularyzować nauki ścisłe i przyrodnicze w powiązaniu z naukami humanistycznymi i sztuką, promując podejście interdyscyplinarne. Celem obchodów jest ukazanie znaczenia nauk przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w tym roku przygotowaniem obchodów zajęli się pracownicy Wydziału Biologii UAM we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk (PTPN) oraz Polskim Towarzystwem Nauk o Człowieku i Ewolucji (PTNCE).

Dzeń darwina - grafika

Obchody będą miały miejsce w siedzibie PTPN w Sali Posiedzeń przy ul. Mielżyńskiego 27/29 (wejście od podwórza), od godziny 16:30.

Święto otworzy prof. UG, dr hab. Jacek Wiewiorowski. Następnie wysłuchać będzie można trzech wykładów:

• 16.45–17.15 Ewolucja wokół nas (prof. dr hab. Jacek Radwan),
  • 17.20–17.50 Ewolucyjne trzęsienia ziemi – paleoantropologiczne odkrycia XXI wieku (prof. UAM, dr hab. Katarzyna A. Kaszycka),
  • 17.55–18.25 Ewolucja kobiecych piersi – przegląd koncepcji (dr hab. Krzysztof Kościński).

Od 18.30–19.15 zobaczyć będzie można wystawę i pokaz slajdów. Dla gości przewidziano kawę.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald