Humaniści z UAM w prestiżowym rankingu kierunkowym QS 2018
Wiadomość, opublikowana 08-03-2018

Humaniści z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostali sklasyfikowani w rankingu kierunkowym QS 2018.

Quacquarelli Symmonds Ltd (QS) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji na świecie prowadzącą rankingi, w tym QS World University Ranking by Subject.

UAM został zauważony w dwóch obszarach: w Archeologii (lokata 151-200) oraz w Lingwistyce (lokata 251-300).

W rankingu kierunkowym uwzględniono aż 1130 instytucji oraz 48 obszarów studiów. Zestawienie uwzględnia m.in. opinie na temat uczelni w świecie akademickim, ocenę wśród pracodawców, cytowalność i wpływ badań.

W nawiązaniu do wyników rankingu zachęcamy do obejrzenia filmów „Humaniści Optymiści”, w którym naukowcy z całej Polski zajmujący się humanistyką, mówią o jej znaczeniu i praktycznych zastosowaniach.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald