Ruszyły koncerty słowa – Verba Sacra 2017
Wiadomość, opublikowana 07-11-2017

Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Gosztyła oraz Włodek Pawlik – to goście tegorocznej Gali Słowa, jednego z wydarzeń XVII Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA 2017. Gala odbędzie się 29 listopada w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Festiwal zainaugurowała 6 listopada w poniedziałek Festiwalowa Szkoła Klasyki Polskiej – Conrad. Spotkanie miało charakter warsztatów dla młodzieży szkolnej.

Fragmenty tekstów Józefa Konrada Korzeniowskiego przedstawił aktor Teatru Nowego w Poznaniu Janusz Andrzejewski. Także w poniedziałek, 6 listopada najważniejsze elementy tegorocznego festiwalu sztuki słowa przedstawili na spotkaniu prasowym jego organizatorzy i wykonawcy. Poniżej przedstawiamy program wydarzeń XVII Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA oraz wypowiedzi gości konferencji:

1. Prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas – prorektor UAM, patron festiwalu
2. Dyrektor projektu Przemysław Basiński
3. Prof. Wiesław Ratajczak z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

Zapowiedź Verba Sacra 2017 – film przygotowany przez Uniwersyteckie Studio Filmowe:

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska