Festiwal Matematyki 2017 na UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 28-09-2017

28 września 2017 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbędzie się Festiwal Matematyki adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tytuł tegorocznego festiwalu to: Niedyskretnie o matematyce dyskretnej.

Druga edycja Festiwalu Matematyki poświęcona będzie matematyce dyskretnej. Na wykładach uczniowie będą mieli okazję posłuchać o m.in. kombinatoryce, grafach i sieciach. Jednym z wykładowców będzie światowej sławy ekspert od struktur losowych, profesor Tomasz Łuczak. Prócz wykładów odbędą się półtoragodzinne warsztaty dla uczniów, a festiwal zakończy konkurs matematyczno-rozrywkowy.

Festiwal Matematyki jest organizowany przez WMiI UAM oraz Poznańską Fundację Matematyczną w ramach realizacji projektu Potęga Matematyki 2017, finansowanego ze środków pozyskanych przez PFM od Miasta Poznań.

Szczegółowy program Festiwalu w załączniku.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna