Data publikacji w serwisie:

Akcja Widzialna Ręka UAM trwa!

35 opakowań rękawiczek (3500 sztuk) oraz 100 czepków chirurgicznych zebranych w Centrum Zaawansowanych Technologii trafiło do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej. Centrum NanoBioMedyczne natomiast, przekazuje środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji Oddziałowi Anestezjologi i Intensywnej Terapii oraz Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów. W ten sposób UAM włączyło się do pomocy w ramach akcji pod hasłem Widzialna Ręka.

Centrum NanoBioMedyczne przekazało m.in. rękawiczki nitrylowe, okulary ochronne, przyłbice, maseczki z filtrem HEPA i środki dezynfekujące. Rzeczy zebrane w CZT trafiły na ul. Szwajcarską za pośrednictwem przedstawicieli społecznej akcji „Potrzeby Szpitali Poznań i okolice na czas Koronawirusa”.

Pracownicy Wydziału Chemii UAM starają się zorganizować podobne zbiórki w poszczególnych wydziałach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Warto dodać, że w ramach wsparcia służby zdrowia w walce z panującą epidemią Wydział Fizyki UAM postanowił się przyłączyć do akcji drukowania przyłbic dla szpitali i innych jednostek medycznych w Poznaniu. Naukowcy użyli w tym celu drukarki 3D pracującej na co dzień w laboratorium Zakładu Biofizyki Molekularnej.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048