Data publikacji w serwisie:

Plany na Dni Planisty

"Środowisko – klimat – przestrzeń” to temat Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dni Planisty, która odbędzie się online w dniach 6-7 maja. Organizatorem wydarzenia jest Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej działające na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

Wśród konferencyjnych tematów znajdzie się m.in. prelekcja pt. “UAM Morasko ratuje Świat” (dotycząca roli Uniwersytetu w kontekście kryzysu klimatycznego); nie zabraknie także rozmów o projekcie TeRRIFICA (o którym informowaliśmy tutaj: https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/terrifica-kazdy-moze-dzialac-na-rzecz-klimatu).

Organizatorzy planują poszerzyć wiedzę uczestników wydarzenia w zakresie planowania i rozwoju przestrzeni m.in. w obliczu zmian klimatu. - Uważam, że rola planistów w tym kontekście jest bardzo istotna - mówi przewodnicząca konferencji, Patrycja Napierkowska.    - Planiści mogą przede wszystkim uświadamiać społeczeństwa o zmianach jakie zachodzą w klimacie, ale także pomagać adaptować przestrzenie do tych zmian, w celu ich mitygacji czyli łagodzenia. Adaptowanie zmian powinno bazować na rozwiązaniach opartych na przyrodzie, m.in. kształtowaniu odpowiedniego mikroklimatu w mieście, tworzeniu nowych terenów zieleni czy rekultywacji terenów zdegradowanych – dodaje studentka.

Dni Planisty będą okazją, aby poznać wyniki badań naukowych studentów i doktorantów zajmujących się gospodarką przestrzenną, urbanistyką, ruralistyką (planowanie i budowa obszarów wiejskich), architekturą, zarządzania środowiskiem, architekturą krajobrazu, socjologią oraz geografią społeczno-ekonomiczną.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/KonferencjaDniPlanisty/

Transmisja na żywo z Dni Planisty dostępna będzie na kanale YouTube Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej: https://youtu.be/i3ufhXkjaXU

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Harmonogram_DP_2021.pdf 4.05.2021 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Harmonogram_DP_2021.pdf(170.6 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048