Stanisław Moniuszko w Teatrze Wielkim

Jak w nowoczesny sposób kreować „markę Moniuszko” w państwowej instytucji kultury oraz o „ściągnięciu Moniuszki z pomnikowych cokołów” tj. o jego obecności w szkołach czy o 150-letniej tradycji wykonawczej dzieł kompozytora rozmawiają dziś i jutro (14-15 grudnia) w poznańskiej Operze uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Dzieło Stanisława Moniuszki jako wyzwanie kulturowe”. Wydarzenie współorganizują Instytut Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie.

Wszystkie panele dyskusyjne odbywają się w foyer I piętra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu (ul. Fredry 9). Konferencja jest streamingowana na platformie VOD Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. (ak)

Program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://opera.poznan.pl/pl/dzielo-stanislawa-moniuszki-jako-wyzwanie-kulturowe

fot. Jagoda Haloszka