Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 44 97 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

Nauka w Polsce może być lepiej widoczna na świecie
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Pewne problemy pozostają takie same, obojętnie czy chodzi o nauki humanistyczne, czy też techniczne lub medyczne – wynika z dyskusji podczas seminariów na poznańskiej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. Popołudniu wnioski z dyskusji przedstawili ich moderatorzy: Prorektor UAM, prof. Beata Mikołajczyk i Prezes poznańskiego oddziału PAN prof. Roman Słowiński.

Więcej...
Studenci UAM górą!
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Drużyna UAM w składzie: Karolina Lembicz, Michał Wawrzyńczak, Jędrzej Markiewicz, Sebastian Kubera zwyciężyła w pojedynku na słowa z drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego. Działo się to podczas debaty oksfordzkiej wokół tezy: „Dla podniesienia jakości polskiej nauki, należy wprowadzić obowiązek prowadzenia badań naukowych w programach wszystkich stacjonarnych studiów licencjackich i inżynierskich”.

Więcej...
Polskie wyspy doskonałości
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

W auli UAM trwa konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki pod hasłem "Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych". Jak dotąd debaty panelowe oraz seminaria tematyczne pozwoliły na starcie poglądów w wielu nurtujących środowiska naukowe i akademickie kwestiach, takich jak: zarządzanie dużą infrastrukturą badawczą, otwarty dostęp do wyników badań naukowych oraz ocena aktywności naukowej pracowników.

Więcej...
Drugi dzień konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki
Wiadomość, opublikowana 24-02-2017

Trwa drugi dzień konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. Zdjęcia poniżej.

Więcej...
Zdjęcia z pierwszego dnia konferencji "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Zapraszamy do wykorzystywania zdjęć z pierwszego dnia Konferencji Programowej "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych". Zdjęcia w większej rozdzielczości znajdują się pod linkiem: https://www.dropbox.com/sh/e406wtuh8cq0mqo/AABI0XnpFOlEj4h88yn6FFh-a?dl=0

Więcej...
„Z pewnością odkryty układ będzie nadal obserwowany” – przewiduje Dyrektor Instytutu Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Agnieszka Kryszczyńska.
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Wiadomość o odkryciu siedmiu podobnych do Ziemi planet zelektryzowała świat naukowy. Informację opublikowano w numerze „Nature” z dnia 23.02.2017 (http://www.nature.com/nature/journal/v542/n7642/full/nature21360.html). Zachęcamy do zapoznania się z komentarzem prof. Agnieszki Kryszczyńskiej z UAM, Dyrektora Instytutu Obserwatorium Astronomiczne.

Więcej...
Minister Jarosław Gowin zwraca się do naukowców.
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

-Badania naukowe, zarówno podstawowe, jak i te stosowane, są źródłem bogactwa. W Poznaniu pewnie nie trzeba mówić, że bogactwo jest czymś dobrym, potwierdzam to, jako Krakus – mówił Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji poznańskiej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, pod hasłem „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”.

Więcej...
Briefing Ministra Jarosława Gowina
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

„Jest mi miło, że w murach Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będziemy rozmawiać o problemie, który dla mnie osobiście jest problemem numer jeden w historii ministerstwa ” – tak zainaugurował w Poznaniu konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki „Doskonałość naukowa- jak równać do najlepszych”, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Więcej...
W Auli UAM rozmawiają o doskonałości
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Wystąpieniem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzeja Lesickiego rozpoczęła się dziś w Auli UAM konferencja programowa poprzedzająca Narodowy Kongres Nauki, współorganizowana przez MNiSW, UAM oraz PAN. Jej uczestnicy będą obradować w naszym mieście dziś i jutro, a tematem przez nich podejmowanym jest: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”.

Więcej...
Ostatnie przygotowania do konferencji
Wiadomość, opublikowana 23-02-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest już gotów na podjęcie wszystkich uczestników Konferencji Programowej "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych". Wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście, zapraszamy do oglądania transmisji na stronie: www.nkn.gov.pl

Więcej...
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego na UAM
Wiadomość, opublikowana 22-02-2017

23 lutego o godz. 11:45 w Gabinecie Rektora (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1) odbędzie się briefing prasowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Poświęcony będzie odbywającej się w Poznaniu w czwartek i piątek konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. W briefingu udział weźmie również JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. W miarę możliwości prosimy redakcje o potwierdzenie udziału w spotkaniu.

Więcej...
Przeczytamy "Wesele"
Wiadomość, opublikowana 21-02-2017

Znamy już wynik głosowania internautów na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jak poinformowała dziś, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, Para Prezydencka, będzie to "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. O komentarz na temat tego wyboru poprosiliśmy naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Naukowcy UAM o słowach !
Wiadomość, opublikowana 21-02-2017

Dziś, 21 lutego odchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji poprosiliśmy naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby… dali nam słowo. Pracowników Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM zapytaliśmy o ich ulubione słowa, a także wyrazy, które chętnie wyrzuciliby z języka polskiego i te, których nadużywamy.

Więcej...
Doskonałość naukowa – przygotowania do konferencji
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

20 lutego 2017 r., w Auli Lubrańskiego Collegium Minus UAM, odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizowanej wspólnie przez MNiSW, UAM oraz PAN, konferencji programowej poprzedzającej wrześniowy Narodowy Kongres Nauki. Poznańskie spotkanie naukowców z całej Polski nosi tytuł: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”. Według JM Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego: „Główny zamysł premiera Jarosława Gowina sprowadza się do tego, ażeby w trakcie tych konferencji, a w ostateczności na Kongresie, przygotować nowe ustawy regulujące funkcjonowanie szkolnictwa wyższego w Polsce i funkcjonowanie nauki polskiej”. Prof. Roman Słowiński, Prezes Oddziału PAN w Poznaniu, opisał regułę Chatham House, według której obradować będą dwie grupy seminaryjne – system ten pozwala ekspertom na swobodne wypowiadanie swoich idei, które referowane są przez animatorów poszczególnych grup, bez podawania afiliacji ani danych osobowych ich pomysłodawców.

Więcej...
Bóg i blog
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Blogerów Chrześcijańskich „Duszpasterstwo internetowe wyzwaniem XXI wieku” odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego 2017 r., na Wydziale Teologicznym UAM. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 w sali 103 budynku A (ul. Wieżowa 2/4).

Więcej...
Porady przez Skype!
Wiadomość, opublikowana 17-02-2017

Z Biurem Karier UAM można porozmawiać przez Skype. Jak się okazuje, taka forma kontaktu budzi zainteresowanie. „Połączył się z nami student, który był na Gibraltarze i aplikował tam do pracy w start-upie" - mówi Dorota Pisula, kierownik Biura.

Więcej...
Porozmawiają o wsparciu studentów z niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 15-02-2017

„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” – to hasło ogólnopolskiej konferencji organizowanej od 3-5 marca na Wydziale Historycznym przez Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami i Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”.

Więcej...
Spore zainteresowanie konferencją „Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych w Poznaniu”!
Wiadomość, opublikowana 14-02-2017

Wystarczyło kilka dni rejestracji, aby większość miejsc przeznaczonych dla uczestników konferencji przed Narodowym Kongresem Nauki, została zajęta. Podczas spotkania polscy uczeni będą dyskutować nad tym jak podnieść poziom badań naukowych, jak ocenić ten poziom, a także jak oceniać badaczy i jednostki badawcze. Swoje wykłady wygłoszą także zagraniczni goście, a wśród nich Jean-Pierre Bourguignon prezes European Research Council (instytucji przyznającej wielomilionowe granty ERC) oraz Said Taha, wiceprezydent prestiżowego wydawnictwa Elsevier.

Więcej...
Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych!
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

To hasło konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-24 lutego 2017 roku.

Więcej...
Nowa rzecznik prasowa
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Małgorzata Rybczyńska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu, Radia Merkury. Była szefem działu informacji oraz sekretarzem programu. Cały czas pracowała także jako reporterka. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WNPiD. Swoim doświadczeniem w pracy z mediami dzieliła się podczas szkoleń m.in. z samorządowcami, pedagogami oraz organizacjami samorządowymi.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.