Informacje prasowe - archiwum

1 2 3 4 5
44 Finał Olimpiady Geograficznej i 100 rocznica Polskiego Towarzystwa Geograficznego
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprasza od  9 do 11 lutego na 44 finał Olimpiady Geograficznej. Podczas części pisemnej 10 lutego, uczestnicy będą rozwiązywać test, najlepsi w części ustnej 11 lutego zmierzą się w quizie geograficznym. W tym roku w Olimpiadzie Okręgowej weźmie udział 65 uczniów wielkopolskich liceów, w tym 27 uczniów z Poznania. Wszyscy są laureatami eliminacji szkolnych. Walczyć będą o tytuły najlepszych geografów, a także zwolnienie z egzaminu dojrzałości. Udział w Olimpiadzie to także okazja do zwiedzenia różnych zakątków nie tylko Polski, ale i świata. Krajowy finał Olimpiady odbędzie się w  kwietniu w Zamościu. Najlepsi geografowie z całego świata spotkają się w Kanadzie.

Więcej...
Unia Europejska w obliczu nowych wyzwań
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

W dniach 1-2.02.2018 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa, której tematem będzie próba wskazania obecnych i przyszłych zagrożeń dla pokojowego i harmonijnego rozwoju Europy oraz Unii Europejskiej. Konferencja będzie płaszczyzną wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat współczesnych problemów starego kontynentu, w tym przede wszystkim zjawisk i procesów wpływających na stan i jakość europejskiego życia społecznego w różnych jego wymiarach.

Więcej...
In memoriam Jędrzej Śniadecki
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

28 stycznia 2018 roku, o godz. 17:00 w Auli UAM odbędzie się koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego – polskiego lekarza, biologa, chemika, filozofa i publicysty-satyryka. Ten pochodzący spod Żnina Wielkopolanin, przez lata wykładał na Uniwersytecie Wileńskim, gdzie na jego wykłady uczęszczał sam Adam Mickiewicz (który o bracie Jędrzeja Śniadeckiego – Janie, pisał: „Czucie i wiara silniej mówi do mnie/Niż mędrca szkiełko i oko”). Koncert w Auli Uniwersyteckiej rozpocznie obchody urodzin naukowca. W programie: uroczyste otwarcie i wystąpienia zaproszonych gości, emisja filmu pt.: „Jędrzej Śniadecki" w reżyserii Emilii Sadowskiej, koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego: Joanna Marcinkowska – fortepian, CoOperate Orchestra, Krzesimir Dębski – dyrygent, z prawykonaniem utworu „Ku Pamięci Jędrzeja Śniadeckiego".

Więcej...
Współczesne rozumienie patriotyzmu
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

19 stycznia o godz. 11:00, w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, odbędzie się debata pt.: „Współczesne rozumienie patriotyzmu”. Dyskutować będą: prof. Krzysztof Podemski, prof. Janusz Karwat, prof. Eliza Grzelak oraz Paweł Kamiński, a dr Piotr Oleksy będzie moderatorem dyskusji.

Więcej...
Czas płynie, a przygotowania trwają
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

Zegar na Collegium Minus UAM wskazuje, że za 475 dni Uniwersytet Poznański będzie obchodził 100-lecie istnienia. W poniedziałek zainaugurował działalność uniwersytecki Komitet Obchodów tego jubileuszu. Przewodniczy mu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, Rektor UAM, który podczas spotkania wręczył akty powołania członkom komitetu. Poinformował także, że patronat nad obchodami przyjął Prezydent RP Andrzej Duda, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 1 października z udziałem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Więcej...
Galeria bez domu
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

9 stycznia w Urzędzie Miasta Poznania przy pl .Kolegiackim 17 o godzinie 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy GALERIA BEZ DOMU. Wystawa jest inspirowana kampanią społeczną „Zaadoptuj Kamizelkę", która zwracała uwagę na problem uchodźców i ich adaptacji w społeczeństwie. Podczas wizyty kamizelki w jednej ze szkół, uczniowie spontanicznie przygotowali rysunki dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców.

Więcej...
BESTStudentGRANT
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

UAM dba o rozwój najlepszych! 18 grudnia 2017 r. (w poniedziałek) o godz. 14:30 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus, poznamy 9. laureatów pierwszego konkursu BESTStudentGRANT! Zwycięzcy otrzymają do 5000 zł na realizację swojego pierwszego w życiu projektu badawczego.

Więcej...
Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z UAM
Wiadomość, opublikowana 13-12-2017

Najlepsi przedstawiciele świata akademickiego – naukowcy, dydaktycy i organizatorzy – nagrodzeni zostali jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pośród 60 przedstawicieli świata nauki, wyróżnieni zostali także pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: prof. Stefan Jurga, prof. Marek Kwiek oraz dr hab. Maria Gołda-Sobczak. Uroczystość odbyła się w Łazienkach Królewskich.

Więcej...
VI Debata Akademicka - "Współczesne migracje"
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

„Współczesne migracje” to tytuł VI Debaty Akademickiej organizowanej wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Odbędzie się ona  11 grudnia o 17.00 w CEUE UEP, sala 4.1 przy ulicy Towarowej 55.

Więcej...
Wymiana doświadczeń i dobre praktyki na UAM
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

„Uniwersytet dobrych praktyk. Przez współpracę i projekty do lepszego kształcenia” – to hasło II Dnia Jakości Kształcenia UAM, który odbędzie się dziś, 6 grudnia w Collegium Historicum na Morasku.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.