Przed XXIII Międzynarodowym Kongresem Nauk Historycznych
Wiadomość, opublikowana 30-10-2017

W 2020 roku Poznań na kilka dni stanie się miastem historyków, a to za sprawą XXIII Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych. Wyboru gospodarza dokonano podczas poprzedniego Kongresu, który odbył się w Jinan, stolicy wschodniochińskiej prowincji Shandong. Poznań zwyciężył już w pierwszej rundzie głosowania, pokonując Ateny i fińskie miasto Tampere. 27 października, JM Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, przyjął przedstawicieli Prezydium Międzynarodowego Komitetu Nauk Historycznych (CISH), czyli jego Prezydenta Prof. Andrea Giardinę i Sekretarz Generalną Prof. Catherine Horel. Przedmiotem rozmów było zaangażowanie UAM w organizację Kongresu.

Poza tym goście mają w planach spotkanie z władzami Poznania, a także z wizytę na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które są technicznym organizatorem Kongresu. Oprócz Sali Ziemi MTP odwiedzą także inne miejsca, w których odbędzie się Kongres: Collegium Minus, Collegium Maius, Sala Ziemi MTP i Centrum Kultury Zamek.