UAM i Mobica wspólnie dla studentów
Wiadomość, opublikowana 16-03-2018

15 marca br., podpisana została umowa pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz firmą Mobica. Mobica to przedsiębiorstwo świadczące innowacyjne usługi programistyczne dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących (tzw. Internet Rzeczy).

Dzięki współpracy obu instytucji, studenci będą mieli okazję uczestniczenia w kwietniu tego roku w cyklu wykładów i warsztatów, m.in. Linux Embeded Academy – podczas zajęć żacy, w oparciu o urządzenia Raspberry Pi, poznają aspekty działania systemu operacyjnego, który będą mogli dostosować do szerokiej klasy rozwiązań w obszarze Internetu Rzeczy. Firma planuje także uruchomić wspólne zajęcia, praktyki oraz staże.

fot. Łukasz Woźny