Od ćwierćwiecza piszą o UAM
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Mija 25 lat od chwili, gdy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ukazał się pierwszy numer  miesięcznika Życie Uniwersyteckie. Gdy powstała redakcja nie było strony internetowej, ani mediów społecznościowych. Przez 25 lat ukazało się blisko 300 numerów miesięcznika, a na 10 tysiącach stron relacjonowano życie społeczności akademickiej – to co na UAM najlepsze. Następne 25 lat zapowiada się naprawdę fascynująco – szczególnie w dobie Internetu i mediów cyfrowych.

Razem z nowym numerem miesięcznika swoją premierę ma również nowa strona internetowa. Pod adresem uniwersyteckie.pl znajdziecie Państwo swoisty kolaż wydarzeń, opinii, spotkań, debat, prezentacji naukowych, a także utrwalonych w kadrze scen z życia codziennego uczelni.

W najnowszym jubileuszowym wydaniu Życia, redakcja zastawia się nad… życiem. Pisze o tym ile jest życia w kamieniu, o chemii życia, o życiu po życiu, a także pyta jaki jest wzór na życie. Odpowiedzi udzielają specjaliści z UAM. W miesięczniku znajdziecie też Państwo materiał o superlaserze, przy którym pracuje dr Wojciech Gawełda, a także informacje  o skarbie wydobytym z niebytu, czyli o niemal 300 zdjęciach ilustrujących życie UAM w okresie międzywojnia.

Zapraszamy do lektury wydania i na stronę www.uniwersyteckie.pl