Kolorowi absolwenci UAM
Wiadomość, opublikowana 15-06-2018

Najmłodsi studenci UAM rozpoczęli już wakacje. 6 czerwca, słuchacze tegorocznego Kolorowego Uniwersytetu otrzymali swoje pierwsze absolutorium z rąk prorektor ds. kształcenia, prof. Beaty Mikołajczyk.

Kolorowy Uniwersytet to atrakcyjna w formie i tematyce propozycja przygody edukacyjnej UAM, skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat, uczących się na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. W minionym roku akademickim mali studenci przyszli na Uniwersytet już po raz 7. Tym razem było ich 390!

W projekcie wzięło udział 14. Wydziałów UAM, Biblioteka Uniwersytecka oraz Ogród Botaniczny UAM. Od października odbyło się 8 spotkań, podzielonych na dwa semestry” letni i zimowy. Wykładowcy UAM zabrali małych studentów w podróż po naukach humanistycznych, przyrodniczych oraz ścisłych. Dowiedzieli się m.in. dlaczego do spalania potrzebny jest tlen czy mnemotechnika, poznali także tajniki sztuki teatralnej.

Ponadto dla wszystkich zainteresowanych studiowaniem w przyszłości na Kolorowym Uniwersytecie, w tym roku zorganizowano „Kolorowe Wykłady PLUS”, czyli zajęcia dla osób, którym nie udało się zakwalifikować na zajęcia w minionych semestrach. Zajęcia odbywały się m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w Laboratorium Wyobraźni PPNT.