Oferta dla szkół

Zdjęcie - zajęcia dla szkół

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane licea oraz technika. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla uczniów oraz nauczycieli szkół średnich ciekawą ofertę, która jest systematycznie rozszerzana.

Na stałe w kalendarz roku szkolnego wpisały się takie inicjatywy jak Poznański Festiwal Nauki i Sztuki oraz Noc Naukowców, podczas których uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział w ciekawych wykładach, warsztatach i odwiedzić wydziały oraz inne jednostki UAM.

Dzięki Programowi Ambasador nasi studenci odwiedzają kandydatów w szkołach i opowiadają o studiowaniu na UAM, o tym jak się dostać na studia, jakie przedmioty należy zdawać, by zostać przyjętym na wybrane kierunki, o programie studiów oraz jak wygląda studenckie życie. Odwiedzamy szkoły w całej Polsce!

Mamy także propozycje dla nauczycieli, którzy dzięki organizowanym przez nasze jednostki wydarzeniom i zajęciom mogą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, m.in. kursy, warsztaty, studia podyplomowe, Uniwersytet Otwarty UAM.

UAM organizuje również wiele jednoramowych inicjatyw takich jak konkursy, olimpiady, wykłady otwarte, konferencje. Wszystkie aktualne propozycje można znaleźć poniżej.
Zapraszamy do współpracy!

Bezpłatne teczki na świadectwa maturalne – zamów dla swojej szkoły
Wiadomość, opublikowana 04-04-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla szkół estetyczne teczki na świadectwa maturalne. Teczki wysyłamy nieodpłatnie do chętnych szkół.

Więcej...
Dzień Delty - zaproszenie dla uczniów
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-05-2018

Władze Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Oddział Poznańskiego Poznańskiego Towarzystwa Matematycznego serdecznie zapraszają uczniów do udziału w "Dniu Delty". To już trzecia edycja tego wydarzenia na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM.

Więcej...
Warsztaty dla nauczycieli LEGO Education
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-04-2018

Zapraszamy do udziału w warsztatach LEGO Education Makerspace STEAM – cała PARA w edukację! prowadzonych przez pana Jakuba Piaseckiego, certyfikowanego trenera Akademii LEGO® Education, współorganizatora polskiej edycji międzynarodowego konkursu FIRST® LEGO® League, współorganizatora Wielkopolskiej Ligii Robotyki.

Więcej...
Spotkanie dla młodzieży „Po indeks z Pitagorasem"
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-04-2018

Wydział Matematyki i Informatyki UAM zaprasza do udziału w spotkaniu dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem"!

Więcej...
Drzwi otwarte na WNPiD
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-04-2018

Zapraszamy maturzystów i wszystkich zainteresowanych ofertą dydaktyczną Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 12:00 w Auli WNPiD. Będą czekać na Was przedstawiciele władz dziekańskich, Rada Samorządu Studentów WNPiD oraz studenci z poszczególnych kierunków, którzy przygotują warsztaty tematyczne oraz chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Więcej...
XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na UAM
Wydarzenie, trwa od 22-04-2018 do 26-04-2018

W dniach 22-26 kwietnia 2018 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz inni organizatorzy zaprezentują szerokiemu gronu odbiorców najnowsze odkrycia i ciekawostki naukowe. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programem i do uczestnictwa w XXI edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.