Filologie regionów, specjalność lingwistyka kulturowa (region azjatycki: dalekowschodni)

Studia I stopnia, licencjackie - profil ogólnoakademicki

Orientacyjny limit miejsc: 25

Opis studiów

Indonezja i Japonia to dwa znaczące państwa regionu Azjatyckiego. Oferują one duże możliwości współpracy zarówno polskim przedsiębiorcom jak i specjalistom z zakresu językoznawstwa. Specjalizacja umożliwia studentom poznawanie dwóch języków jednocześnie z dwóch różnych części Azji: język indonezyjski z południowo-wschodniej części oraz język japoński z  części wschodniej. Podczas studiów studenci zdobędą podstawową wiedzę z zakresu historii, kultury, zwyczajów oraz ekonomii tych krajów.

Program obejmuje 630 godzin praktycznej nauki języka indonezyjskiego oraz 420 godzin nauki języka japońskiego dzięki którym, po trzech latach nauki w trybie sesji ciągłej, studenci będą biegle władać tymi językami.

Atuty kierunku

Język japoński stał się niezwykle popularnym językiem obcym na świecie z powodu silnego wpływu kultury i gospodarki Japonii. Natomiast językiem indonezyjskim posługuje się ponad 270 milionów osób w Indonezji i jest dobrze rozumiany w Malezji, Singapurze, Brunei oraz Timor Leste. Nauka tych języków otwiera niesamowite możliwości znalezienia zatrudnienia na rynku Azji Wschodniej. Oprócz szerokiego wachlarza zajęć z językoznawstwa, kulturoznawstwa, translatologii oraz z wielu interesujących fakultetów, studenci mają możliwość wyjazdu na stypendia do Indonezji.

Praca po studiach

Z wiedzą i umiejętnościami nabytymi w trakcie studiów znacznie łatwiej będzie znaleźć ciekawą pracę z możliwością rozwoju związaną z regionem dalekowschodnim np. jako:

  • tłumacz
  • specjalista od komunikacji międzykulturowej
  • specjalista od turystyki

oraz

pracę w korporacjach międzynarodowych jako wysoce wyspecjalizowani pracownicy biurowi na przykład w działach HR czy handlowych oraz w wielu innych dziedzinach.