Filologie regionów, specjalność lingwistyka kulturowa regionu europejskiego (grupa region europejski I: bałtycki)
Studia II stopnia, magisterskie - profil praktyczny
Orientacyjny limit miejsc: 11
Opis studiów
Wybierając ścieżkę ukierunkowaną na region bałtycki uczymy się dwóch języków: litewskiego – na poziomie średniozaawansowanym oraz łotewskiego – od początku. W ofercie studiów znajdują się zatem dwa niezwykle ważne z punktu widzenia regionu bałtyckiego języki. Jeżeli chodzi natomiast o wykorzystanie tych dwóch języków w usługach dla biznesu, to stanowi ono doskonałą parę, są to bowiem jednocześnie dwa języki, którymi posługują się mieszkańcy krajów bałtyckich.
W programie studiów nauczanie języków stanowi aż 480 godzin, czyli znakomita większość, a na pozostałą część składają się zajęcia z przedmiotów językoznawczych oraz kulturoznawczych dotyczących, które uzupełniają umiejętności językowe o dodatkowe kompetencje
Atuty kierunku
Poza nauką języków regionu studia obejmują też naukę dodatkowego jednego języka europejskiego: angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego.
Wybrane przedmioty
- 180 godzin języka litewskiego;
- 180 godzin języka łotewskiego;
- 120 godzin innego języka europejskiego angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego;
- komunikacja interkulturowa;
- komunikacja niewerbalna;
- przedmioty do wyboru;
- praktyki zawodowe;
Praca po studiach
Możliwość pracy w zawodzie tłumacza lub w innych obszarach komunikacji międzykulturowej, np. w międzynarodowych korporacjach, działach obsługi klienta, gdzie ceniona jest znajomość kilku języków, w tym szczególnie języków małych. Studiując ten nowy kierunek i specjalność staniecie się jego pierwszymi absolwentami, co pomoże Wam szybko odnaleźć się na rynku pracy.