Data wydarzenia: -

POLREG 2024. IV Polska Konferencja Badań Miejskich i Regionalnych

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM zaprasza na POLREG 2024, czyli IV edycję Polskiej Konferencji Badań Miejskich i Regionalnych, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22 paźdniernika 2024 r. pod hasłem: W kierunku zintegrowanego planowania rozwoju.

POLREG jest inicjatywą integrującą naukowców, zapoczątkowaną w środowisku naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Cechująca nasze środowisko wysoka aktywność w płaszczyźnie naukowej, badawczej i doradczej stanowi przyczynek do stworzenia platformy wymiany poglądów oraz generowania nowych idei w dziedzinie badań miejskich i regionalnych. Jest to też okazja do wdrażania nowych pomysłów z zakresu gospodarki przestrzennej (i innych, komplementarnych obszarów wiedzy) oraz dalszej integracji środowiska naukowców.

Tegoroczna edycja konferencji POLREG odbywa się pod hasłem W kierunku zintegrowanego planowania rozwoju, odpowiadając na potrzeby większości regionów i miast, które stają przed rosnącym wyzwaniem skutecznego zarządzania, planowania, rozwijania infrastruktury i wspierania mieszkańców, jednocześnie radząc sobie z wpływem różnych kryzysów, jak zmiany klimatu, zanieczyszczenia czy utrata bioróżnorodności.

Zintegrowane planowanie rozwoju to podejście, które łączy różne aspekty rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego w sposób spójny i koordynowany, przełamując dychotomię systemu planowania społeczno-gospodarczego i planowania przestrzennego. Organizacja konferencji jest zatem nie tylko odpowiedzią na potrzebę integracji środowiska naukowego z różnych dyscyplin, które zajmuje się badaniami miejskimi i regionalnymi, ale i współczesne wyzwania globalne, których doświadczamy lokalnie.

Więcej informacji o konferencji znajdziesz na stronie wydziału: https://wgseigp.amu.edu.pl/strona-glowna/konferencje-i-zebrania/polreg-2024