Data publikacji w serwisie:

Blog popularnonaukowy „Eksperyment Myślowy”

Interesujesz się naukami ścisłymi lub humanistycznymi? Lubisz przyswajać treści podane w przystępnej, zrozumiałej formie? Koniecznie odwiedź bloga Eksperyment Myślowy, prowadzonego przez naukowców z UAM!

Założycielem bloga popularnonaukowego Eksperyment Myślowy jest Mirosław Dworniczak – doktor nauk chemicznych, dziennikarz naukowy, absolwent UAM. Do grona współautorów należą wybitni naukowcy, eksperci z dziedziny chemii, fizyki, biologii, informatyki, analityki czy językoznawstwa. Są to m.in. prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska, immunolożka i wirusolożka z UMCS, prof. dr hab. Marcin Czerwiński, biochemik z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu, oraz prof. UAM dr hab. Piotr Gąsiorowski, Prodziekan ds. nauki i ewaluacji działalności naukowej Wydziału Anglistyki UAM.

Idea bloga popularnonaukowego zrodziła się w trakcie kilkumiesięcznych rozmów na Twitterze. Okazało się bowiem, że ludzie mają ochotę czytać o tematach z zakresu nauk ścisłych, pod warunkiem, że teksty nie będą zbyt długie, a do tego będą napisane prostym, zrozumiałym językiem. Chciałbym, aby tak właśnie tu było – pisze założyciel bloga.

Pod adresem eksperymentmyslowy.pl znaleźć można treści obejmujące bardzo szeroki zakres tematyczny – od astronomii przez medycynę, morfologię, biochemię, zoologię, algebrę, arytmetykę aż do... żeglarstwa! Wiele wpisów porusza również zagadnienia z nauk humanistycznych, z takich dyscyplin jak językoznawstwo, historia czy kultura. W związku z tak dużą różnorodnością tematów, bloga współtworzy kilkanaście osób, a wciąż poszukiwani są kolejni zainteresowani publikacją tekstów, mający odpowiednią wiedzę i umiejętność jej przekazywania. Masz pomysł na ciekawy temat na bloga? Skontaktuj się!

Odwiedź blog Eksperyment Myślowy!