Data publikacji w serwisie:

Luka rodzicielska, czyli kto opiekuje się dziećmi w Polsce? Seminarium naukowe z dr Hanną Kelm

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zaprasza na seminarium naukowe z dr Hanną Kelm, reprezentującą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia br. w godz. 13-14.30 w formie zdalnej.

Dr Hanna Kelm to uznana w Polsce specjalistka w dziedzinie polityki społecznej, szczególnie w polityce rodzinnej. Za swoje unikatowe badania była także wielokrotnie nagradzana. Otrzymała również prestiżowe nagrody, takie jak Nagroda Prezesa Rady Ministrów oraz wyróżnienie Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Jej rozprawa doktorska o tytule „Skuteczność polityki rodzinnej w warunkach regresu demograficznego w Polsce” to jedna z najważniejszych monografii o tej tematyce na polskim rynku wydawniczym.

W trakcie seminarium Pani doktor w oparciu o zastosowany model dual earner - dual carer zaprezentuje problem „Luka rodzicielska, czyli kto opiekuje się dziećmi w Polsce?”. Celem poruszonego tematu jest ocena zmiany modelu ojcostwa w Polsce poprzez ustalenie, czy ojcowie zaczęli bardziej angażować się w swoją rolę opiekuńczą i czy ostatnie 10 lat nowych regulacji polityki rodzinnej zmieniło ich stosunek do dzielenia się obowiązkami związanymi z opieką nad dziećmi.

Link do spotkania (MS Teams)

Biogram Pani dr Hanny Kelm, a także opis ostatniej monografii oraz problemu badawczego znaleźć można na stronie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM: Seminarium naukowe z dr Hanną Kelm