Data publikacji w serwisie:

Wykład on-line „Zróżnicowanie regionalne Ukrainy a wojna z Rosją”

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie w formie on-line, które odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 18:00. W programie prelekcja Aleksandra Kuczabskiego pt.: „Zróżnicowanie regionalne Ukrainy a wojna z Rosją”.

Od lat Federacja Rosyjska podważa suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, a w ostatnim roku agresywna antyukraińska polityka Kremla przybrała postać zaborczej wojny konwencjonalnej. Jakie cele strategiczne Federacji Rosyjskiej realizowane są aktualnie w Ukrainie, na czym opiera się rzeczywisty „plan Putina”, jak zróżnicowanie terytorialne Ukrainy wpłynęło na plany wojenne wobec Ukrainy? Oto pytania, na które odpowiedzi będziemy szukać podczas prelekcji. Wykład będzie polegał przede wszystkim na analizie roli aspektów geograficznych, determinujących charakter, przebieg i perspektywy wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Aleksander Kuczabski – geograf społeczno-ekonomiczny, pochodzi ze Lwowa, od lat pracuje w polskich uczelniach. Specjalizuje się w badaniach z zakresu transformacji ustrojowej krajów Europy Środkowej i Wschodniej, reform podziałów terytorialnych w krajach postkomunistycznych, oraz zagadnień związanych z samorządem terytorialnym, rozwojem lokalnym i regionalnym. Szczególną rolę w jego badaniach zajmuje geografia społeczno-ekonomiczna Ukrainy.

Link do spotkania na platformie MS Teams

Link można rozpowszechnić wśród osób zainteresowanych. Szczegółowe informacje znajdują się także pod adresem: http://ptg.home.amu.edu.pl/

Zapraszamy serdecznie!