Data publikacji w serwisie:

Zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Czym jest WenDo?

WenDo to metoda budowania pewności siebie, asertywnej postawy i samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Łączy w sobie samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. WenDo jest nie tylko o tym, jak bronić się przed atakiem, a przede wszystkim o to, jak do niego nie dopuścić. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji lub niezrywanie kontaktu.

Czy WenDo jest także dla mnie?

Tak, ponieważ by wziąć udział w warsztatach WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Dziewczyny i kobiety z różnymi niepełnosprawnościami także mogą w pełni z nich skorzystać. Dostosowujemy ćwiczenia do możliwości uczestniczek.

Czym nie jest WenDo?

WenDo nie jest sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.

Co może dać mi udział w warsztatach WenDo?

WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości a tym samym umożliwia reagowanie na przemoc i obronę własnych granic. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Kogo zapraszamy do udziału w warsztatach?

Kobiety z niepełnosprawnością, które studiują na UAM.

Gdzie i kiedy?

Warsztaty odbywają się 15 i 16 grudnia br w godz. 9:00-17:00 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Informacji o miejscu udzielimy w późniejszym terminie.
Warsztat trwa dwa dni i stanowi całość, dlatego nie będzie możliwości uczestniczenia tylko w części warsztatu lub w jednym dniu.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY. PODCZAS WARSZTATU UCZESTNICZKI MAJĄ ZAPEWNIONY LUNCH ORAZ PRZERWY KAWOWE.

Zgłoszenia

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń
Link do formularza zgłoszeniowego:  https://goo.gl/forms/TGHoLtgEkPWPIzSP2

Dodatkowych informacji udziela

Dominika Hoft- stażystka Biura ds. studentów z niepełnosprawnościami UAM, tel. 724 837 944, e-mail: dominika.hoft@gmail.com