Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM Ad Astra jest organizacją studencką, funkcjonującą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w sposób aktywny na rzecz studentów z niepełnosprawnościami poprzez organizację licznych wydarzeń, spotkań integracyjnych i warsztatów.

Przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego Zrzeszenie współorganizuje Spotkania Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku, by wdrożyć ich w uczelniane życie. Podczas spotkania trwającego kilka dni studentom zostają przekazane kompleksowe informacje na temat systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na UAM.

Zrzeszenie współpracuje z Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

„Ad Astra” wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Biurem Wsparcia Osób z  Niepełnosprawnościami oferuje liczne aktywności skierowane dla studentów z niepełnosprawnościami w okresie wakacyjnym oraz w trakcie przerwy międzysemestralnej. Są to zimowe seminaria szkoleniowe, spływy kajakowe, czy obozy sportowo-rekreacyjne. Stałym punktem w kalendarzu Zrzeszenia jest Letnia Szkoła Języka Angielskiego.

Zrzeszenie prowadzi liczne warsztaty i szkolenia, pozwalające zdobywać nową wiedzę i umiejętności, oraz rozwijać zainteresowania. Przykładem takich wydarzeń są warsztaty artystyczne, czy szkolenie z zarządzania sobą w czasie.

W roku akademickim 2019/2020 Zrzeszenie wraz z Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zrealizowało cykl spotkań w ramach projektu “Tacy sami czy jednak inni?”, mającego na celu szerzenie wiedzy na temat codziennego życia osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz zasad savoir-vivre w kontakcie z nimi. Członkowie zrzeszenia spotykają się również na turniejach bowlingowych oraz wieczorach planszówkowych i filmowych, mających bardziej rekreacyjny charakter.

Organizowane są również spotkania wewnętrzne, by wymieniać poglądy, podtrzymywać przyjaźnie oraz na bieżąco pomagać sobie nawzajem. „Ad Astra” stawia na bezpośredni kontakt i rozmowę w celu rozwiązania wszelkich problemów i niedogodności. Zrzeszenie jest organizacją aktywnie działającą na rzecz studentów z niepełnosprawnościami przez cały rok!

Masz dość biernego czasu w chwilach wolnych od zajęć?

Chcesz robić coś kreatywnego, ale nie wiesz, co miałoby to być?

Chcesz poznać niesamowitych ludzi i nawiązać nowe, wyjątkowe przyjaźnie?

Chcesz zebrać doświadczenie?

Chcesz spełniać swoje marzenia i być szczęśliwym człowiekiem?

TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” zaprasza właśnie Ciebie do włączenia się w niesamowitą działalność!

Nasze zrzeszenie skupia studentów z niepełnosprawnościami oraz ich przyjaciół. Każdego roku robimy niesamowite rzeczy!

Zbieramy doświadczenie, spełniamy marzenia, spotykamy się, by wspólnie spędzić czas. Jeździmy po całej Polsce spotykając się z innymi studentami i dzieląc się doświadczeniem naszego życia.

Nie chcemy być bierni na studiach!

Pragniemy ten czas wykorzystać do maksimum!

Dołącz do nas, a przekonasz się, że działalność w ramach Uniwersytetu jest wspaniała, dająca ogrom satysfakcji.

Dlaczego warto udzielać się w Ad Astrze?

Myślimy, że słowa członków Zrzeszenia są idealną zachętą.

„Podejmowanie różnorodnych aktywności wraz ze Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych UAM Ad Astra jest doskonałą płaszczyzną do rozwoju. To możliwość poznania nowych, kreatywnych i inspirujących ludzi. To szansa odkrycia nowych pasji i zainteresowań, które jak fala statek pchają życie do przodu. Uczestnictwo w inicjatywach organizowanych przez Ad Astrę pozwala zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, które przydatne są w różnych aspektach życia społecznego i zawodowego.” Emilia, doktorantka na Wydziale Studiów Edukacyjnych

„W Ad Astrze każdy może znaleźć coś dla siebie. Spędzamy czas na różne sposoby - od spotkań filmowych i planszówkowych, po warsztaty i szkolenia. Daje to wiele okazji do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni, ale także do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, przydatnych na studiach i w życiu codziennym” Adrianna, studentka Wydziału Socjologii

„W Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” mam szczególną możliwość realizowania swojego potencjału. Uczę się, że to, co przynosi korzyści mnie samej, jest warte tego, aby przekazywać to innym, by dzielić się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Jest to czas odskoczni, czas nabywania nowych relacji, zawiązywania więzi- pozostaje wierzyć, ze całożyciowych.” Emilia, studentka Wydziału Psychologii i Kognitywistyki

„Uważam, że każde działanie, które podejmujemy motywuje nas do życia. Dla mnie Ad Astra jest odskocznią od nauki. Otwieram się na nowych ludzi i uczę się wielu ciekawych rzeczy, które z pewnością przydadzą mi się w przyszłości.” Magdalena, studentka Wydziału Matematyki i Informatyki