Data wydarzenia: -

Ogólnopolska Konferencja Petroarcheologiczna KAMIEŃ – ŚRODOWISKO – CZŁOWIEK

Instytut Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Petroarcheologicznej "KAMIEŃ – ŚRODOWISKO – CZŁOWIEK".

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2018 roku w Instytucie Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Historicum, ul. Umultowska 89d, Sala Profesora Józefa Kostrzewskiego (s. 1.43).

Konferencja jest adresowana do grona badaczy zainteresowanych efektami współpracy geologów i archeologów – wieloaspektową aplikacją nauk geologicznych na gruncie archeologii. Przypomnieć trzeba, iż w roku bieżącym minęło jedenaście lat od zorganizowanego we Wrocławiu IV Międzynarodowego Seminarium Petroarcheologicznego. W międzyczasie podjęto i zrealizowano szereg przedsięwzięć badawczych poruszających problematykę szeroko rozumianych studiów nad geoarcheologią międzyrzeczy Odry i Wisły. Miniony czas stwarza więc doskonałą sposobność dla podsumowania już osiągniętych efektów ostatniego dziesięciolecia badań, a także dla prezentacji aktualnie realizowanych projektów wpisujących się w nurt interdyscyplinarnych studiów nad pochodzeniem i użytkowaniem surowców skalnych na terenie ziem polskich w przeszłości.