Data publikacji w serwisie:

TELL wspiera studentów

TELL to inicjatywa, w ramach której oferowane jest wsparcie dla studentów różnych filologii na UAM. Zapraszamy do przeczytania wywiadu w „Życiu Uniwersyteckim” z pomysłodawcami i koordynatorami projektu – dr Anną Broszkiewicz oraz mgr Basem van der Hamem z Wydziału Anglistyki.

W ramach programu TELL studenci biorą udział w warsztatach, dzięki którym poznają techniki efektywnego uczenia się. To szansa na zmianę swoich przyzwyczajeń i przekonań, dotyczących nauki języka obcego. W tym roku liczba uczestników programu wyniosła prawie 100 osób z 10 różnych filologii.

Jak obecna sytuacja pandemiczna wpłynęła na naukę języków obcych wśród studentów? Z jakimi problemami muszą się oni mierzyć? Dlaczego zdolne osoby często mają trudności w zdaniu egzaminu?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w wywiadzie z pomysłodawcami projektu. Dowiecie się również, skąd powstał pomysł na założenie TELL oraz jak wygląda proces pomocy.

Rozmowę przeprowadziła Jagoda Haloszka.

Życzymy miłej lektury!

fot. Adrian Wykrota


Aby dołączyć do programu TELL, zapraszamy do odwiedzenia strony http://tell.amu.edu.pl/ i kliknięcia w zakładkę „Zapisz się”.