Data publikacji w serwisie:

Prelekcja online: „Jak Aborygeni zmienili Australię? Jak Australia zmieniła Aborygenów?”

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie w formie on-line, które odbędzie się w czwartek 11 marca o godz. 18:00. W programie prelekcja pana Radosława Nawrota pt.: „Jak Aborygeni zmienili Australię? Jak Australia zmieniła Aborygenów?”.

Spośród wszystkich kontynentów Australia wydaje się szczególnie oryginalna. Jest to miejsce o unikalnej geografii, klimacie, faunie i florze, stosunkowo późno tknięte przez człowieka - nie tylko przez europejskich kolonizatorów, ale i przybyłych tysiące lat wcześniej aboryginalnych mieszkańców tego kontynentu. Jedni i drudzy bardzo zmienili Australię, a Australia bardzo zmieniła ich. Nie ma bowiem chyba na świecie miejsca, w którym relacje między człowiekiem a przyrodą widać tak dobrze jak tam. Zapraszamy na spotkanie na temat Australii i jej niezwykłych mieszkańców - Aborygenów.


Radosław Nawrot jest z wykształcenia prawnikiem, a pracuje jako dziennikarz. Pasjonuje go przede wszystkim sport, ale także historia, geografia, film oraz przyroda i zoologia. Jest autorem kilku książek, w tym powieści „Szachownica”, która została wyróżniona w konkursie literackim Wydawnictwa Miejskiego Posnania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania na powieść o powstaniu wielkopolskim. Książka ukazała się w maju 2020 roku. W 2021 roku ukaże się wydana własnymi siłami książka o Australii zatytułowana „Australia, no worries!”. Pierwszy tom poświęcony będzie Tasmanii. Uwielbia podróżować po świecie - odwiedził około stu krajów świata, w tym kilkukrotnie Australię.

Link do spotkania na platformie Ms Teams:

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Szczegółowe informacje znajdują się także pod adresem: http://ptg.home.amu.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy!