PPNT. Dobry czas na startupy

PPNT zaprosiło osoby, które myślą o założeniu startupu lub już prowadzą własną działalność na networkingowe śniadanie alfaNEXUS. Praktycy podzielili się  swoją wiedzą i doświadczeniami w przystępny sposób i pomogli nakreślić kierunki rozwoju firm. PPNT poszukuje pomysłodawców nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych. Nabór trwa do 31 marca.

Wydarzenie zorganizował Fundusz Seedstone wspólnie z PPNT i projektem Merlin w Weranda Lunch&WineTematem przewodnim spotkania była ,,Droga startupu - od pomysłu, do współpracy z największymi firmami”. Na spotkaniu naukowcy, startupowcy, inwestorzy i przedstawiciele korporacji dyskutowali na temat nowych technologii, poruszyli również  zagadnienia związane z rozwojem pomysłu na firmę, biznesowym wykorzystaniem technologii oraz współpracą z dużymi firmami.

- Teraz jest bardzo dobry czas na startupy. Jeśli ktoś chce, jest zmotywowany to ma duże szanse powodzenia. Oczywiście nie da się przecenić pomysłu i jego innowacyjności, a także technologicznej podstawy, która w tych czasach musi być na pierwszym miejscu - powiedziała Natalia Rymarczuk, specjalistka ds. Kierowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowała Małgorzata Marczak z Uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, która przedstawiła wieloletnie doświadczenie uczelni dotyczące przedsiębiorczości akademickiej i rozwijania pomysłów biznesowych.

- Chcemy przekazać, jak do tej pory pomagaliśmy społeczności akademickiej. Dzięki tej pomocy zrealizowano pomysły we współpracy z różnymi instytucjami. Cały czas jest potrzeba szerzenia wiedzy, zachęcania do poszerzania swojego portfolio zawodowego. Nie jest to proste, ale na pewno warto się z tym zmierzyć.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

fot. Adrian Wykrota