Uniwersytet Otwarty UAM zaprasza do współpracy

Organizatorzy Uniwersytetu Otwartego zwracają się z prośbą do wszystkich pracowników UAM o zgłaszanie dotychczasowych i nowych tematów kursów. Terminem końcowym jest 6 listopada br. Zajęcia w trymestrze zimowym rozpoczną się w styczniu 2021 roku.

Mimo pandemii, Uniwersytet Otwarty kontynuuje swoją działalność. Pojawienie się koronawirusa spowodowało co prawda konieczność zawieszenia zajęć w marcu tego roku i wstrzymania dalszej rekrutacji, jednak od początku maja stopniowo wznawiano kursy, realizowane tym razem tylko w trybie zdalnym. Do dzisiaj odbyło się ich już ponad dwadzieścia.

W czerwcu i lipcu opracowano ofertę na nowy rok akademicki. Od 18 września trwają zapisy na 52 kursy oferowane w trymestrze jesiennym, natomiast rekrutacja zakończy się ostatecznie 12 października. W tych trudnych czasach postanowiono pozostać jednak dalej w Internecie wszystkie zaproponowane kursy będą nadal prowadzone wyłącznie online. Niestety prawdopodobnie będzie tak i w drugim trymestrze, do organizacji którego właśnie rozpoczęto przygotowania. Decyzja ta nie wszystkim będzie się podobała, ale bezpieczeństwo słuchaczy Uniwersytetu Otwartego i wykładowców pozostaje absolutnym priorytetem.

Nowa oferta zostanie przedstawiona na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego pod koniec listopada. W tej sytuacji organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich pracowników UAM o zgłaszanie dotychczasowych i nowych tematów kursów. Terminem końcowym jest 6 listopada br. Zajęcia w trymestrze zimowym rozpoczną się w styczniu 2021 roku.

Chęć zgłoszenia propozycji kursu przesłać należy za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: uo@amu.edu.pl.

Uniwersytet Otwarty to okazja, by poprowadzić wreszcie zajęcia, o których zawsze się marzyło, by spotkać się z prawdziwymi pasjonatami wiedzy, z tymi, którzy autentycznie zainteresowani są poszerzeniem swoich umiejętności i kompetencji zawodowych, a ostatecznie – to prawdziwe wyzwanie dydaktyczne.

Pandemia nie może ograniczać oferty Uniwersytetu Otwartego, która z założenia powinna być jak najszersza. Przez cztery lata proponowano nie tylko kursy podwyższające kwalifikacje zawodowe, kursy językowe, wykłady z prawa, psychologii, zarządzania czy biznesu, ale też i zajęcia dotyczące sztuki, architektury, historii, nauk ścisłych i przyrodniczych, kursy ogrodnicze i brydżowe, z historii filmu i jazzu, a także bardzo specjalistyczne, jak choćby z twórczości Dylana i pisania scenariuszy.

UO UAM działa od jesieni 2016 roku. Przez pierwsze cztery lata działalności uruchomionych zostało 276 kursów dla blisko sześciu tysięcy słuchaczy. Uniwersytet Otwarty to jednocześnie znana i rozpoznawalna w Poznaniu marka, pełniąc rolę kulturo- i miastotwórczą. By sprostać coraz wyższym wyzwaniom, konieczne jest przygotowanie coraz ambitniejszych propozycji.

Wykładowcy chcący odnaleźć więcej informacji na temat Uniwersytetu Otwartego odnaleźć je mogą na stronie: https://uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy. Bieżące informacje publikowane są również regularnie na Facebooku.

Dane kontaktowe:

Uniwersytet Otwarty UAM