Współpraca Centrum Badań Zaawansowanych z francuskimi uniwersytetami

Centrum Badań Zaawansowanych prowadzone przez prof. Annę Musiałę z Wydziału Prawa i Administracji UAM zacieśnia współpracę z uniwersytetami we Francji. Prof. Bogumiła Kaniewska i prof. Christine Neau-Leduc podpisali umowę o współpracy między Uniwersytetem Paris 1 Panthéon Sorbonne w Paryżu, a naszą uczelnią.

Centrum Badań Zaawansowanych, dzięki programowi Epikur, współpracuje już z francuskimi uniwersytetami w Strasbourgu i w Miluzie. Podpisana umowa nie tylko formalnie ułoży relacje między Centrum a paryską uczelnią, ale zacieśni jeszcze bardziej naukowe i socjalne więzy. W ramach umowy będą do Poznania mogli przyjeżdżać francuscy naukowcy, a polscy – odwiedzać  najstarszą wszechnicę w Paryżu.

Centrum Badań Zaawansowanych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (CBZ) to jednostka podejmująca interdyscyplinarne badania, ujmowane z perspektywy prawa, w zakresie najbardziej nurtujących człowieka i społeczeństwo tematów – badania łączące m.in. przedstawicieli socjologii, filozofii, psychologii. Istotna więź człowieka ze społeczeństwem wyraża się poprzez pracę. Toteż zagadnienia pracy, w naturalny sposób, scharakteryzują w dużej mierze, aktywność Centrum. CBZ stawia sobie za cel nie tylko interdyscyplinarne, ale i międzynarodowe podejście.

Więcej o Centrum Badań Zaawansowanych na stronie: http://cbz.amu.edu.pl/

Fot. Łukasz Woźny